Zamknij

Dlaczego odpowiednie oświetlenie przestrzeni jest tak istotne?

05:46, 03.03.2021 | RED

Pozwólcie, że odpowiem od razu na zadane na temat tego artykułu pytanie. Odpowiednie oświetlenie przestrzeni, którą mamy do dyspozycji lub, która jest nam dostępna, jest tak istotne ze względu na nasz wzrok, czyli bardzo wrażliwy zmysł, z którego utratą nie chcielibyśmy się nigdy spotkać. To jest pierwszy ważny argument przemawiający za tym, by zadbać o światło w domu czy np. w miejscu pracy.

Dlaczego odpowiednie oświetlenie przestrzeni jest tak istotne?

Powinniśmy w zasadzie mieć to na uwadze wszędzie tam, gdzie spędzamy większą ilość czasu. Mam tu na myśli oczywiście pomieszczenia zamknięte i takie, w których mamy do czynienia z rodzajem światła wytwarzanego w sposób sztuczny, czyli zasilanego prądem.

Zgodnie z dostępną obecnie wiedzą i encyklopedyczną definicją, zmysł wzroku jest najważniejszym zmysłem, jaki posiadamy. MY jako ludzie. Niezastąpioną niczym innym zdolnością, do odbierania bodźców i informacji dobiegających do nas od innych osób oraz z przestrzeni zewnętrznej. W jaki sposób możemy bardziej zadbać o tak cenny dla nas samych, zmysł wzroku? I zapewnić sobie tym samym jego sprawne funkcjonowanie przez długi okres? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie, czytając dalszy ciąg tego artykułu, poświęconego odpowiedniemu oświetleniu przestrzeni.

Czym jest światło i w jaki sposób możemy na nie wpłynąć

Samo światło jest rodzajem promieniowania magnetycznego. Tak, tak. Nie mylicie się, światło zawiera również rodzaje tzw. pierwiastków ciężkich. Jest tak zarówno w przypadku światła dziennego, czyli tego, z którym mamy do czynienia dzięki Słońcu, jak i światła żarówek, lamp, latarek czy innych jego nienaturalnych źródeł.

Co to może oznaczać dla nas i naszego wzroku? Otóż to, że jako żywy, aktywnie rozwijający się organizm, stale narażeni jesteśmy na działanie niezależnego od nas czynnika zewnętrznego, w tym przypadku związanego z promieniowaniem elektromagnetycznym, jakie stwarza światło widzialne dla oka.

Widzimy, ponieważ ułatwia nam to i pomaga w tym światło! Inaczej przestrzeń, przedmioty oraz inni, otaczający nas ludzie byliby dla nas rozpoznawalni tylko poprzez zmysł smaku lub dotyku. Jest to rodzaj apokaliptycznej wizji, z którą nikt z nas, szczególnie po pandemicznych doświadczeniach związanych z koronawirusem, nie chciałby się dziś spotkać i zmierzyć.

Zadbaj o światło widzialne

Ciemność nie sprzyja nawet nietoperzom w jaskiniach Connecticut.

Czy ciemność, którą widzimy bez światła, jest tym, czego potrzebujemy, pracując w dostępnej nam przestrzeni, miejscu oraz czasie? Oczywiście, że nie! Dlatego odpowiednie oświetlenie domu, mieszkań, pracowni, miejsc pracy oraz innych pomieszczeń przestrzeni, którą mamy do dyspozycji, jest dla nas tak istotne i ważne. Zależy nam przecież na tym, by nasze warunki bytowe związane były z optymalnie dostępnym i w miarę wysokim komfortem życia, który stale staramy się sobie zapewnić, dbając o jego dobrą jakość. 

W trosce o swój wzrok oraz zdrowie dobrze jest zwrócić uwagę na kilka nowości, które pojawiły się ostatnio na polskim rynku produktów oświetleniowych. Warty uwagi jest również obserwowalny wzrost cen żarówek led, lamp ogrodowych, przedmiotów objętych długą gwarancją oraz cen i wartości sztucznego światła energooszczędnego. Coś się dzieje! Nie proponowałbym ulegać panice, jednak wygląda na to, że po zmianie zasad polityki pozyskiwania energii ze źródeł wyczerpywalnych takich jak polski węgiel, powoli wchodzimy w okres utrudnień cenowych, związanych z nowymi technologiami pozyskiwania mediów tzw. prądu.

Sprawdzić naszą ofertę można na stronie https://outlet.elmarco.pl/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%