Zamknij

Na czym polega filmowanie dronem?

05:48, 03.03.2021 | RED

Nowinki techniczne dostępne dla szerokiego grona odbiorców to bardzo powszechne zjawisko, a kupno nowego sprzętu, który umożliwia nagrywanie z powietrza to ogromny sukces komercyjny. Mowa oczywiście o dronach, które można kupić zarówno do użytku firmowego, jak i prywatnego. Na czym polega filmowanie dronem i jak można to wykorzystać?

Pożytek z filmowania dronem – po co to robić?

Drony to małe urządzenia przypominające helikoptery, które są w stanie wzbić się w powietrze i latać, sterowane przez użytkownika będącego na ziemi. Często można je spotkać na osiedlach, gdzie bawią się nimi dzieci, zwiedzając okiem kamery w dronie okolicę. Jednak istnieje również szerokie pole do zastosowania dronów w marketingu i reklamie, co wykorzystuje coraz więcej przedsiębiorców. Przedstawienie np. inwestycji budowlanej czy deweloperskiej za pomocą drona daje niesamowity efekt z lotu ptaka, co sprzyja wizualnej stronie reklamy i zwraca uwagę potencjalnych klientów. 

Jak wygląda filmowanie dronem? Wystarczy przygotować maszynę do lotu i postawić ją na ziemi, włączyć kamerę, uruchomić dodatkowy ekran sterowania, który pozostaje w rękach użytkownika, a następnie specjalnym padem uruchomić i wznieść urządzenie w powietrze. Ekran w rękach użytkownika pozwala cały czas kontrolować pole widzenia kamery w dronie, nawet kiedy urządzenie pozostaje poza naszym polem widzenia, krążąc w chmurach.

Szkolenia z obsługi i nagrywania dronem

Przeczytanie instrukcji oraz samodzielne uruchomienie drona to zadanie dla amatorów i osób, które jedynie rekreacyjnie chciałyby z niego korzystać. Jeżeli jednak chcemy poznać tajniki profesjonalnego kamerowania dronem, by potem móc z nagranych obrazów stworzyć przykuwającą wzrok reklamę komercyjną, warto skorzystać z jednego z wielu dostępnych na rynku szkoleń z obsługi i nagrywania dronem. Są to szkolenia prowadzone przez fachowców, którzy doskonale wiedzą jak ustawiać drona względem obserwowanego obiektu, a także jakie ujęcia są pożądane do późniejszej obróbki w programie komputerowym. Uczestnicy poznają również tajniki parametrów kamer w dronach, czyli doskonale wiedzą, jakim sprzętem warto działać, a jaki pozostawić jedynie w sferze amatorów.

Z uczestnictwa w takim szkoleniu płynie szereg korzyści – przede wszystkim zyskujemy fachową wiedzę, która wpłynie na polepszenie jakości technicznej naszych filmów, a dodatkowo będziemy mogli podjąć profesjonalną pracę z zakresu marketingu i reklamy od strony technicznej.

Parametry techniczne mają znaczenie?

Oczywiście im lepszy dron i wyższej jakości kamera w nim, tym lepsze później będą nagrania nim wykonane, dlatego wielkie znaczenie ma rodzaj urządzenia, które ostatecznie zakupimy. Prócz wytrzymałości baterii w dronie oraz jego możliwości utrzymania się w powietrzu nawet w przypadku złych warunków atmosferycznych, ogromną funkcję pełni jakość i rozdzielczość kamery – wszak po to właśnie wzbijamy urządzenie w powietrze. Warto stawiać na sprawdzone marki, które cenione są na rynku za swoją wysoką jakość oraz wytrzymałość. Cena będzie adekwatnie wysoka do prezentowanej jakości, jednak jest to inwestycja, która zdecydowanie się opłaca.

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na https://ironsky.pl/oferta/film-i-fotografia-z-drona/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%