Zamknij

Pokazali charakter i wolę walki

04:31, 24.03.2021 | RED
shutterstock.com

Sanok od dawna kojarzony był przez sportowych kibiców z hokejem na lodzie. Jednak klub przez ostatnie lata przechodził trudne chwile organizacyjno-finansowe. Sezon 2020/21 mimo że już się dla STS zakończył, był jednak pozytywny.

Pytanie o wszystkie pełne nazwy hokejowego klubu z Sanoka mogłoby spokojnie znaleźć się w najpopularniejszych teleturniejach. Zmiany nazw, spółek świadczą tylko o jednym – o kłopotach. W ostatniej dekadzie fani hokeja w Sanoku przeżywali trudne chwile i odczuwali sporą niepewność. W 2020 powołano kolejną nową spółkę, a zespół STS ponownie wystartował w polskiej elicie hokeja na lodzie. 

Play off PHL to sukces

Eksperci, jak i kibice mogli obawiać się najgorszego, czyli dołowania w tabeli PHL. STS Sanok nie tylko nie był ostatni, ale i notował dużo lepsze wyniki niż się spodziewano. Różnica w ligowej tabeli pomiędzy ósmym STS a dziewiątym Zagłębiem Sosnowiec wyniosła 16 punktów. Oznaczało to, że sanocka drużyna weźmie udział w fazie play off. Oczywiście oznaczało to również, że STS trafi na najtrudniejszego przeciwnika jakim jest hokejowy GKS Tychy. Utytułowany klub, najlepszy po sezonie zasadniczym ostatecznie wygrał w play off 4:0 i awansował dalej, ale STS pozostawił po sobie dobre wrażenie. W każdym ze spotkań zawodnicy z Sanoka zostali sporo zdrowia i walki. Co z pewnością kibice docenili oglądając ich mecze, czy nawet śledząc tylko wyniki w internecie. Można mieć nadzieję, że jeśli organizacyjnie się nie pogorszy, to i kolejne sezony nie będą gorsze.

GKS Tychy lub Cracovia?

Fani hokeja na lodzie na chwilę mogą zapomnieć o STS, a skupić się na walce o finał PHL. Faworytem do Mistrzostwa Polski wg bukmacherów jest GKS Tychy, ale niewiele mniejsze szanse daje się drużynie z Jastrzębia i Krakowa. Największą niespodzianką byłby finał i mistrzostwo hokeistów GKS Katowice. Zdecydowanie ciekawiej zapowiada się półfinałowa rywalizacja tyszan z Cracovią. W ostatnich sześciu latach tytuł trafiał albo na Górny Śląsk, albo do stolicy Małopolski. W 2014 ostatnim mistrzem nie z Tychów lub Krakowa była drużyna… KH Sanok. Czy w tym sezonie znów dojdzie do niespodzianki? Zobaczymy!

Dekada ostatnich mistrzów Polski w hokeju na lodzie

  • 2020 – GKS Tychy (sezon przerwany z powodu pandemii)
  • 2019 – GKS Tychy
  • 2018 – GKS Tychy
  • 2017 – Cracovia
  • 2016 – Cracovia
  • 2015 – GKS Tychy 
  • 2014 – KH Sanok
  • 2013 – Cracovia
  • 2012 – KH Sanok
  • 2011 – Cracovia 

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.
 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%