Zamknij

Ubezpieczenie laptopa - ile kosztuje i co obejmuje?

04:39, 24.03.2021 | RED
Skomentuj

Sprzęty elektroniczne zazwyczaj są dość drogie, dlatego ich odpowiednie zabezpieczenie ma duże znaczenie. W sytuacji, gdy dojdzie do kradzieży lub zniszczenia urządzenia, koszty zakupienia nowego egzemplarza mogą okazać się ogromne. Z tego powodu dobrym pomysłem jest wykupienie ubezpieczenia. Jak działa polisa na laptopa i ile kosztuje?

Ubezpieczenie laptopa

Laptopy są częścią ruchomą wyposażenia mieszkania, dlatego wymagają one wykupienia osobnej polisy. Taka praktyka ma wiele zalet, tym bardziej, że nowoczesne sprzęty mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli jesteś posiadaczem drogiego laptopa, dobrym pomysłem jest wykupienie ubezpieczenia w sprawdzonej firmie. Wówczas możesz liczyć na wypłacenie odszkodowania w razie wystąpienia zdarzeń zawartych w umowie.

Polisa na laptopa działa w takich sytuacjach, jak:

zniszczenie nie z Twojej winy,

kradzież z włamaniem,

przepięcia,

sytuacje losowe poza miejscem zamieszkania.

Laptopy to urządzenia, które można zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Z tego powodu w ich przypadku konieczne jest wykupienie rozszerzenia chroniącego sprzęt również w sytuacjach dziejących się poza domem. Zwykle ubezpieczenie laptopa dotyczy jedynie urządzeń o znacznej wartości. Zbyt tanie sprzęty o niskiej jakości wykonania mogą nie zostać objęte ochroną.

Czasami w skład polisy na laptopa wchodzi także assistance, który pozwala na bezpłatne przeprowadzenie naprawy we wskazanym serwisie. Może to jednak nastąpić wyłącznie w przypadku uszkodzeń, które są zgodne z zapisami w umowie. Najczęściej ma to miejsce wtedy, gdy w Twoim domu doszło do przepięcia na skutek warunków atmosferycznych lub nagłego skoku napięcia.

Warto pamiętać, że polisa na laptopa nie dotyczy sytuacji, w której urządzenie zostało zainfekowane przez złośliwe oprogramowanie lub zaatakowane przez hakera. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych stosuje także wyłączenia dotyczące szkód wynikających z działalności zwierząt domowych. Istnieją jednak rozszerzenia, które pozwalają na zabezpieczenie się również w takich przypadkach. Ich wykupienie wymaga dopłacenia kilkudziesięciu złotych do standardowej polisy.

Ile kosztuje ubezpieczenie laptopa?

Możliwość ubezpieczenia elektroniki najczęściej stanowi rozszerzenie do standardowej polisy mieszkaniowej. Wszystko zależy od konkretnej firmy. Zazwyczaj koszt wykupienia takiej ochrony to około 100-150 zł rocznie. Jeśli jednak chcesz zabezpieczyć się na wypadek wystąpienia mniej typowych sytuacji, dobrym pomysłem jest dokupienie dodatków. Jest to korzystne np. w przypadku, gdy masz zwierzęta regularnie przegryzające kable od laptopa.

Ceny ubezpieczenia laptopa znacznie się od siebie różnią. Propozycje poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych wraz z kosztami wykupienia ochrony znajdziesz na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/kalkulator. Obliczenie ostatecznej sumy przed zdecydowaniem się na konkretny pakiet pozwala na zaoszczędzenie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%