Zamknij

Dobry materac w Rzeszowie - jak dobrać odpowiedni?

09:06, 31.03.2021 | RED

Wybór odpowiedniego materaca jest decyzją, przy której powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Dostępne na rynku wyposażenie sypialni pozwala nam w prosty sposób stworzyć doskonałe warunki do pełnego wypoczynku. O czym powinniśmy pamiętać, kupując materac dla siebie?

Odpowiednia twardość materaca – to znaczy jaka?

Twardość materaca jest podstawowym kryterium, którym powinniśmy kierować się przy wyborze rozwiązania najlepiej spełniającego nasze potrzeby. Decyzja, która twardość podłoża najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku nie zawsze jednak jest tak prosta, jak mogłoby się nam w pierwszej chwili wydawać.

Producenci materacy, pragnąc ułatwić nam nieco wybór, sugerują pewne rozwiązania, które okazują się w wielu przypadkach trafne. Trudno jednak wskazać tutaj jakąkolwiek regułę. Fakt, że materace twarde polecane są osobom cięższym, średnio-twarde z kolei lepiej sprawdzają się w przypadku użytkowników o drobnej budowie ciała nie oznacza, że rekomendacje te będą słuszne dla każdego z osobna. Więcej informacji na temat zasad doboru odpowiedniego materaca oraz wpływu snu na nasze zdrowie znajdziesz na stronie zdrowykregoslup.pl

Kluczowym czynnikiem, którym powinniśmy kierować się przy wyborze materaca dla siebie jest zatem nasz komfort oraz to, jak odczuwamy konkretne podłoże. Tylko dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni produkt dla siebie. Na stronie Materace Rzeszów znajdziesz listę sklepów z najlepszymi materacami w Rzeszowie oraz kilka rekomendowanych propozycji, spośród których możesz dokonać wstępnej selekcji. Odwiedzając stacjonarny punkt sprzedaży wypróbujesz osobiście modele, które będą najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom oraz zasięgniesz fachowej opinii personelu w zakresie doboru właściwego materaca dla siebie. Dzięki temu możesz mieć gwarancję, że podejmiesz decyzję, która zaprocentuje doskonałym komfortem snu na długie lata.

Rodzaje materacy – który wybrać?

Kiedy już postanowisz wyposażyć się w nowy materac, przyjdzie Ci podjąć jeszcze jedną decyzję – jest nią konkretny rodzaj podłoża. Choć do pewnego stopnia ten aspekt techniczny jest związany z jego twardością, poszczególne konstrukcje charakteryzują się dodatkowymi różnicami, wpływającymi na nasz komfort.

Jeżeli jesteś zwolennikiem materacy dających poczucie lekkości – takich, w których powierzchnię można lekko się zatopić, odczuwając, jak podłoże dopasowuje się do kształtu Twojego ciała – konstrukcja piankowa może być rozwiązaniem dla Ciebie. Jej największe zalety to elastyczność i wysoki poziom komfortu niezależnie od pozycji, jaką przyjmujesz w czasie snu. Choć większość modeli tego typu dostępna jest w wersji średnio-twardej, znajdziemy również materace piankowe miękkie oraz twarde. Ostateczny wybór zawsze należy do Ciebie. Bądź jednak ostrożny przy testowaniu miękkich podłoży – początkowo często wydają nam się one bardzo wygodne, jednak po pewnym czasie użytkowania pianka o niskiej gęstości może utracić wiele ze swoich właściwości podpierających. Z tego rozwiązania powinny korzystać jedynie osoby dysponujące medycznymi zaleceniami odnośnie stosowania miękkiego podłoża do snu.

Osoby, które stawiają raczej na stabilne, mocno odczuwalne podparcie oraz wytrzymałość materaca, powinny zainteresować się modelami sprężynowymi typu kieszeniowego oraz multi-pocket. Taki materac da nam pewność stabilnej pozycji ciała w czasie odpoczynku a także zagwarantuje, że z biegiem lat jego właściwości nie będą ulegały odczuwalnej zmianie. Najlepszym sposobem, żeby przekonać się, które z rozwiązań najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku jest przetestowanie najciekawszych modeli oraz dokonanie wyboru w oparciu o opinię ekspertów w dziedzinie doboru podłoża do snu. Na stronie Materace Gliwice znajdziesz listę najbardziej wartych uwagi materacy na rynku wraz z lokalizacją punktów sprzedaży, w których będziesz miał okazję doboru rozwiązania najlepiej spełniającego Twoje potrzeby.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%