Zamknij

Prawdziwy smak wolności: 5 książek o tych, którzy zaczęli żyć tak, jak chcieli

12:00, 13.04.2021 | RED

Czasami najcięższa walka jaką przychodzi nam stoczyć to bitwa z samym sobą, naszymi nawykami czy wierzeniami. Bohaterowie zaprezentowanych poniżej książek postanowili zmienić swoje życie i przypomnieć sobie czym jest wolność. Sprawdźcie czy znacie już te porywające lektury.

 

"Świadek", Robert Rient

Wstrząsająca opowieść o ucieczce przed samym sobą oraz z toksycznego otoczenia. Wpajane od dzieciństwa reguły, popierająca je wspólnota i najbliżsi, zakodowały w umyśle głównego bohatera przynależność do hermetycznej i bezlitosnej wspólnoty Świadków Jehowy. O ucieczce z tego więzienia i piętna, jakie pozostawia ona na ludziach dowiecie się z książki pt. "Świadek" Roberta Rienta, którą przeczytacie w formie ebooka na Litres.pl.

"Trudna miłość. Mama i ja", Regina Brett

Wzruszająca powieść Reginy Brett o matce, która nie potrafiła kochać własnej córki. Przejmujące wspomnienia pisarki z dzieciństwa, ale i z dorosłości, gdy zdecydowała się pokochać samą siebie, mocniej niż robiła to jej mama. W mocnych, a zarazem uzdrawiających słowach Regina Brett portretuje trudną relację rodzic–dziecko. Sięga zarówno do pięknych, jak i trudnych chwil, kreśląc niezapomnianą historię bólu, przebaczenia, a wreszcie – wszechogarniającej miłości i wolności.

"Gladiatorzy z obozów śmierci", Andrzej Fedorowicz

W Auschwitz tylko jeden dźwięk przypominał wolność - burza oklasków po zwycięskiej walce. Do niemieckich obozów śmierci trafiali także sportowcy, w tym legendy światowego boksu. Jak wszyscy więźniowie skazani byli na powolną śmierć, jednak niektórzy spośród nich, nawet w tak ekstremalnych warunkach, potrafili odnaleźć w sobie siłę do walki przeciw swoim obozowym oprawcom. Dla esesmanów krwawe igrzyska były jedynie dochodową rozrywką i zabawą, dla nich stały się walką o godność i honor wszystkich więźniów. "Gladiatorzy z obozów śmierci" to historie o bohaterskich bokserach, harcie ducha i niezwykłej woli wolności.

"Moje życie jest moje. Opowieści o wolności i pożądaniu", Remigiusz Ryziński

Historie o wolności i pożądaniu daleko wykraczających poza konwenanse. Bardzo intymna i szczera lektura Remigiusza Ryzińskiego wprowadza w doświadczanie ciała i seksu bez chowania się za tabu. Opowieść o tym, kim chcielibyśmy być lub kim w swoich najskrytszych marzeniach i fantazjach naprawdę jesteśmy. Postacie książki "Moje życie jest moje" udowadniają, że wyzwolenie seksualne jest najważniejszym wyzwoleniem życiowym.

"Nieskrępowana dusza", Michael A. Singer
 

Pośród literatury poruszających tematykę duchowości i rozwoju osobistego rzadko zdarzają się takie pozycje, które przybliżają dane zagadnienia w sposób niezwykle logiczny, przystępny i ciekawy. Udało się to jednak autorowi "Nieskrępowanej duszy", gdzie wyjaśnia on owe procesy uwalniania się od schematycznych myśli, emocji i stanów ograniczających świadomość w zrozumiały dla każdego sposób. Dzięki jego wskazówkom pokonasz skrępowanie, dostrzeżesz radość w małych rzeczach oraz na nowo odkryjesz wolność.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%