Zamknij

Jak wybrać odpowiedni narożnik?

09:57, 15.04.2021 | materiały patnera

W obecnych czasach to narożniki są najpopularniejszym meblem w salonach polskich domów. Te meble posiadają wiele zalet i funkcjonalności, które podbijają nasze serce i głowy. Narożniki mają kształt litery L (mogą być prawo- lub lewostronne) lub kształt litery U. Taki kształt, z kątem prostym, pozwala na zagospodarowanie rogu naszego salonu ( i tak często nie mamy na niego innego pomysłu) i zaoszczędzenie trochę miejsca. Narożnik różni się od narożnika pod wieloma względami od wielkości, koloru, jakości, funkcjonalności do ceny. Wybór zatem może być utrudniony, szczególnie, gdy sprzedawca przedstawi nam dużo super okazyjnych ofert. W niniejszym poradniku przekażemy wam, na co zwrócić uwagę i czym się kierować w czasie zakupu, aby pomóc wam w tej trudnej decyzji. W końcu takie meble maja nam posłużyć kilka lat, a nie kilka miesięcy.

Cena

Najpierw zajmijmy się kwestią ceny. Na samym początku musicie określić dokładną wartość budżetu, jaką możecie przeznaczyć na narożnik. Od tego będzie zależało ile dodatkowych funkcji możecie dostać w tym zakresie cenowym, jakość itp. Polecamy nie oszczędzać na jakości, a ograniczyć część funkcjonalności.

Wielkość

Wielkość także jest bardzo ważna. Nie kupujcie dużego narożnika do małych pomieszczeń. Najlepiej zmierzyć pomieszczenie i inne meble, które będą tam stać i przenieść to na kartkę lub do programu komputerowego, aby pomóc sobie w wizualizacji. Niektóre programy pozwalają na wizualizację 3D, która może być przydatna w określeniu czy pokój nie wygląda na zagracony. Sprawdź ten duży narożnik.

Jakość

Bardzo ważna sprawa – jakość. Jeżeli po roku czy dwóch nie chcemy wymieniać narożnika to lepiej zadbać o to, by kupić coś lepszej jakości. Materiał powinien być odporny na plamy, przecieranie się, prucie itp. Jednym z takich materiałów jest ekoskóra. Jednak ma jeden minus – może przykleić się do skóry (szczególnie latem). Posiadacie zwierzęta? Czy przyjmujecie dużo gości? Czy w domu przebywają dzieci? Czy dużo czasu spędzacie w domu? Każda odpowiedź na „tak” sugeruje, że naprawdę musicie postawić na dobrej jakości obicie i materace. Można zaoszczędzić na wielkości lub na kilku dodatkowych funkcjach, ale na jakości nie powinno się tego robić.

Funkcja spania

Jedną z dodatkowych funkcji, jakie można zobaczyć, jest funkcja spania. Jest ona także jedną z najbardziej popularnych funkcji. Bardzo przydatna w kawalerkach lub w małych mieszkaniach, gdzie salon jest także wykorzystywany jako sypialnia. W większych mieszkaniach może się ona przydać, gdy wasi goście często zostają na noc. Takie narożniki są rozkładane i posiadają schowki na pościel. Jeżeli ma służyć co noc albo bardzo często jako łóżko, to należy zadbać o dobre materace, które są przeznaczone do spania.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%