Zamknij

Kulki do airsoftu - jaki rodzaj wybrać?

22:04, 22.04.2021 | RED

Korzystanie z replik airsoftowych wymaga zakupu odpowiednich kulek. Warto wiedzieć, że ich wybór nie jest taki prosty. Należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów i kwestii, by wybrać najlepszą amunicję do naszej repliki. Co jest więc najważniejsze przy zakupie kulek?

Jakie znaczenie ma waga kulki?

W airsofcie wykorzystuje się 2 podstawowe typy kulek - o średnicy 6 i 8 milimetrów. Wybór zależy konkretnie od danej repliki. Więcej różnic pojawia się natomiast, jeśli chodzi o wagę. W zależności od materiału, formy, czy też warunków atmosferycznych - kulki mogą całkowicie inaczej reagować. To parametry szczególnie ważne przy zakupie, aby dobrać kulki do konkretnego typu sprzętu.

Ważne, by zwrócić uwagę na prędkość wylotową naszej repliki. To od tego parametru zależy jakie kulki ASG powinniśmy wykorzystywać. Na rynku znajdziemy amunicję do airsoftu o wadze od 0,12 do nawet 0,5 g i więcej. Wybór jest więc naprawdę szeroki i bez problemu dobierzemy akcesoria do każdej repliki.

Masa kulki to dość istotna kwestia, ponieważ zbyt wysoka lub niska wartość będzie wiązać się ze zniekształceniami toru lotu. W ten sposób nasza celność będzie niższa, a każdy strzał mniej przewidywalny. Należy znaleźć złoty środek, który idealnie sprawdzi się podczas rozgrywki.

Dlaczego warto postawić na kulki od uznanych producentów?

Kwestia samej jakości kulek również jest ważna. Uznane, dobre marki często oferują amunicję o idealnym kształcie, bez żadnych wypustek, ubytków, czy też innych uszkodzeń. Takie zaniedbania mocno wpływają na samą celność repliki oraz jej żywotność - niskiej jakości kulki mogą nawet uszkodzić sprzęt.

Warto pamiętać, że niedoskonałości nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka. Jakość można zauważyć po kilku strzałach z naszej repliki. Im precyzyjniejsze strzały - tym lepsza klasa samej amunicji. Oczywiście należy wiedzieć, że użyte kulki nie mogą być wykorzystane po raz drugi. Zwykle są one już zabrudzone i mogłyby uszkodzić komorę Hop-Up, czy też lufę lub inne części mechanizmu.

Amunicja do airsoftu od uznanych, dobrych producentów jest oczywiście droższa. Mimo wszystko, jakość to bardzo ważna kwestia - decyduje między innymi o celności, więc warto zadbać o odpowiednie wyposażenie przed rozgrywką.

Jak poradzić sobie ze sprzątaniem kulek po rozgrywce?

Podczas starć miłośników airsoftu, dość dużo kulek jest rozrzuconych po całym terenie. Bardzo często są to miejsca naturalne, takie jak lasy. Tutaj samodzielne sprzątanie jest po prostu niemożliwe, jednak wciąż konieczne. W tym celu warto korzystać z biodegradowalnych kulek, które bezpiecznie rozłożą się w glebie i nie powodują żadnych zanieczyszczeń.

Jeśli chodzi o rozgrywki w pomieszczeniach - można korzystać ze standardowych kulek. Sprzątanie ich, np. z betonu, nie sprawia najmniejszego problemu. Warto wiedzieć, że na rynku znajdziemy także kulki fluorescencyjne, które świecą w ciemności. To ciekawe rozwiązanie do nocnych starć.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%