Zamknij

Czy dieta pudełkowa się opłaca?

08:52, 28.04.2021 | RED

Opłacalność diety pudełkowej to jeden z najgorętszych aspektów, które poruszane są przy wszelkich dyskusjach na ten temat. Dla zdecydowanej większości osób, które nigdy nie miały okazji korzystać z cateringu dietetycznego na pierwszy rzut oka taki sposób żywienia jest drogi, szczególnie w przypadku chęci nakarmienia całej rodziny. A co na ten temat sądzą ci, którzy już skorzystali z tej formy odżywiania?

Dieta pudełkowa Kraków – ile kosztuje?

Kraków to jedno z miast, w którym sprzedaje się najwięcej posiłków Prima Food. Wynika to oczywiście ze specyfiki przekroju społeczeństwa, ponieważ wiele osób zamieszkujących tam pracuje intensywnie w korporacjach i skupia się na swojej karierze, co odbija się na ich odżywianiu. W temacie jakim jest dieta pudełkowa Kraków i Warszawa zdecydowanie przodują, i głównymi klientami nie są tylko zapracowani bezdzietni single, ale również całe rodziny z dziećmi! Dieta kubełkowa w tych miastach to średni koszt około 40 złotych za dzień dla jednej osoby. Oczywiście ceny mogą różnić się w zależności od wybranego wariantu oraz kaloryczności. Zakładając, że klient chce żywić się w ten sposób przez cały miesiąc, koszt wyżywienia dla jednej osoby wynosi około 1200 złotych. To dużo – ale należy brać pod uwagę także inne aspekty!

Catering pudełkowy – oszczędność czasu

Dieta pudełkowa to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. Osoby, które ją stosują wyznają, że zazwyczaj nie zaprzątają sobie głowy chodzeniem na zakupy. Wychodzą do sklepu tylko po to, by kupić jakieś ubranie, kosmetyk, czy paczkę kawy, co zajmuje im w skali całego tygodnia dużo mniej czasu, niż standardowe zakupy spożywcze. Nie gotują lub robią to rzadko – na przykład tylko w weekendy. Dzięki temu, że zyskują tych kilka lub nawet kilkanaście godzin tygodniowo, mogą poświęcić cały wolny czas dodatkowej pracy, doszkalaniu się, czy po prostu wypoczynkowi. Wiele osób, które mają na głowie nie tylko pracę zawodową, ale również opiekę nad dziećmi przyznaje, że odjęcie im obowiązku zakupów i gotowania to dla nich duża ulga, ponieważ wtedy w pracy skupiają się na swoich zadaniach, a w domu mogą poświęcić się w pełni dzieciom i wypoczynkowi!

Dieta kubełkowa Kraków – ile oszczędzasz na rachunkach?

Gdy wstajesz rano, odpalasz ekspres do kawy lub czajnik, otwierasz pudełko ze śniadaniem i zaparzasz do niego jedynie ulubioną kawę. Po południu wstawiasz tylko czajnik na herbatę, a kubki zmywasz ręcznie. Twoja kuchenka jest używana bardzo rzadko, podobnie jak zmywarka czy piekarnik. Używasz w zasadzie głównie lodówki, czajnika i mikrofalówki. Co to oznacza? Oczywiście większe oszczędności na rachunkach za prąd, gaz i wodę! Każdego miesiąca możesz tym sposobem zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!

Restauracje i dietetyk a dieta pudełkowa

W temacie jakim jest dieta pudełkowa Kraków jest jednym z miast, w którym ten styl życia się przyjął, i to nie tylko jako doraźny sposób na odchudzanie. To ogromna wygoda i oszczędność! Zauważ, że mając pod ręką w torbie pudełka na lunch, obiad i podwieczorek, w ogóle nie musisz wstępować przed pracą po drożdżówki, a na przerwie iść do bufetu. Nie zamawiasz pizzy na dowóz, ani nie stołujesz się w restauracjach, bo pyszne, prawie restauracyjne dania przyjeżdżają do Ciebie.

To wszystko razem wzięte daje pulę oszczędności, dzięki którym zaczynasz rozumieć, że 1200 złotych miesięcznie na wyżywienie jednej osoby to nie jest dużo! A przy okazji – zyskujesz zdrowie, dobre samopoczucie i sylwetkę, więc oszczędzasz na lekarzach, suplementach i dietetyku!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%