Zamknij

Ciekawe koncepcje na wyjazd integracyjny

13:15, 04.05.2021 | RED

O tym, że zgrana grupa lepiej współpracuje, nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Dlatego każdy pracodawca, któremu zależy na zbudowaniu zżytego zespołu, dobrze zmotywowanego do wykonywania obowiązków służbowych, powinien zadbać o zacieśnianie więzi między zatrudnionymi. Dlatego warto co jakiś czas organizować imprezy, których celem jest z jednej strony odpoczynek, a z drugiej zwiększenie morale załogi.

Wyjazdy integracyjne koncepcje na udany pobyt

Żeby zapewnić udane wyjazdy integracyjne koncepcje dotyczące miejsca pobytu i zaplanowanych atrakcji powinny być odpowiednio przemyślane. Należy dopasować charakter wycieczki do potrzeb i zainteresowań uczestników, ich wieku czy możliwości fizycznych. Młodsi pracownicy z pewnością z większą chęcią od starszej załogi docenią imprezę połączoną ze sportem. Z kolei ci drudzy prędzej zadowolą się np. zwiedzaniem zabytków. 

Jakie obmyślić pomysły na integrację, gdy wśród podwładnych znajdują się zarówno osoby młode, dynamiczne oraz pragnące energicznych rozrywek, jak i starsi, których możliwości fizyczne stawiają już wiele ograniczeń? Specjaliści z  Biura Turystycznego Horyzont podpowiadają, że istnieje możliwość zaplanowania wyjazdu, w którym uczestnicy dobrowolnie dzieleni są na dwie grupy. Jednej można zorganizować aktywności fizyczne, drugiej mniej męczące rozrywki. 

Wyjazdy integracyjne pełne atrakcji - pomysły

Dobrze, kiedy wycieczki pracownicze zapewniają uczestnikom atrakcje, których nie zażywają oni na co dzień. Nie wystarczy zorganizować imprezę z poczęstunkiem i drinkami. Chodzi o to, by stworzyć wyjątkowy nastrój, który sprzyja budowaniu motywacji i wywołuje pozytywne emocje. Świetnie sprawdzają się wyjazdy integracyjne połączone z aktywnością fizyczną. Jedną z możliwości jest zaplanowanie wycieczki do Borów Tucholskich. Biuro Turystyczne Horyzont proponuje uczestnikom dwa rodzaje sportowej rozrywki. Są to rowerowe przejażdżki pięknymi leśnymi szlakami oraz spływ kajakowy, który pozwala obcować z pięknem przyrody, a jednocześnie stanowi fizyczne wyzwanie, pozwala popracować nad kondycją i siłą ramion.

Pracodawcy często stawiają również na różnego rodzaju tematyczne imprezy jak np. weekend w SPA czy kurs narciarstwa. Tego typu wycieczki spotykają się z uznaniem uczestników. Pozwalają wypocząć, a jednocześnie zadbać o odnowę biologiczną lub zdobyć nowe umiejętności. Specjaliści od organizowania wyjazdów integracyjnych polecają również warsztaty nurkowania np. w Chorwacji. Z pewnością zapewnią one niepowtarzalne przeżycia, które na długo zostaną w pamięci. Takie luksusowe wyjazdy integracyjne są wyrazem szacunku przełożonego do swojej kadry, co pomaga w budowaniu pozytywnych relacji między szefostwem a podwładnymi i w efekcie przekłada się na wydajniejszą pracę zespołu.

Ciekawa koncepcja wyjazdu integracyjnego może też mieć charakter edukacyjny. Z takich programów najchętniej korzystają osoby starsze. W trakcie podobnych wycieczek uczestnicy poznają miejscowe kultury, smakują regionalnych przysmaków, zwiedzają atrakcyjne zabytki, uczą się historii. Pomysły na integrację tego typu mogą dotyczyć zarówno polskich miast oraz mniejszych miejscowości, jak i zakładać zagraniczne kierunki. Doskonałe pomysły na integracje zespołu pracowników znajdziesz w ofercie biura turystycznego Horyzont!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%