Zamknij
REKLAMA

Dlaczego kamieniarstwo jest trendy?

08:29, 14.05.2021 | RED

Czy kamieniarstwo może być ciekawym i pasjonującym zajęciem? O to należałoby zapytać kamieniarzy, którzy od lat wykuwają w kamieniu niezwykłe kształty i tworzą z nich prawdziwe dzieła sztuki. Niemniej celem niniejszego artykułu nie jest zachęcanie ludzi do zatrudnienia się w tej branży, lecz promocja kamieniarstwa jako dzieła sztuki. Bo to, że wyczarowane z kamienia artefakty mogą nimi być, nie ulega najmniejszej wątpliwości.

Kamień - fascynujący nośnik danych

Kamień to niewątpliwie fascynujące dzieło natury. Jego barwa, kształt, a nawet faktura, to przepiękny rezultat niesamowitych przeobrażeń zachodzących we wnętrzu Ziemi. Jeszcze bardziej fascynujące w kamieniarstwie jest to, że każdy taki "owoc natury" jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Co więcej, można go połączyć z każdą inną odmianą kamienia naturalnego, gdyż obydwa ich rodzaje będą ze sobą kolorystycznie współgrać. I to nawet wtedy, gdy ich barwa jest zupełnie inna.

Kamień jest EKO

Kamień to tworzywo, które jest stworzone przez Matkę Naturę. Już samo to świadczy o tym, że jest to materiał wyjątkowy. Oznacza to też, że do produkcji nie wymaga on dodatkowej energii, ani zasobów naturalnych. Jedyne co trzeba z nim zrobić, to pomysłowo ukształtować. Dzięki temu wydobycie z niego prawdziwego piękna wymaga jedynie umiejętności manualnych, a tych - jak wiadomo - kamieniarzom nie brakuje. Na uwagę zasługuje również sam proces pozyskiwania kamienia, który - w przeciwieństwie do węgla i innych paliw kopalnych - nie wymaga skomplikowanej i niszczącej środowisko architektury.

Kamień naturalny - oryginalność w związku z różnorodnością

Kamień jest jednym z najbardziej różnorodnych tworzyw naturalnych. Oznacza to, że osoby odpowiedzialne za aranżację wnętrz, mogą dosłownie przebierać w olbrzymiej gamie wzorów i kolorów. Na tym jednak potencjał kamienia się nie kończy, gdyż jego wygląd zależy również od... samego kamieniarza. Profesjonalne kamieniarstwo Rzeszów potrafi "wyciągnąć" z niego wręcz niesamowite i niepowtarzalne barwy i kształty. Co więcej, doświadczony kamieniarz może sprawić, że powierzchnia tego naturalnego budulca stanie się wręcz błyszcząca.

Indywidualne potrzeby, indywidualne projekty

Na korzyść kamienia przemawia również możliwość dostosowywania go do designerskich potrzeb indywidualnych klientów. Nowoczesne, a zarazem profesjonalne kamieniarstwo Rzeszów ma dostęp do szeregu funkcjonalnych narzędzi. Dzięki nim można ciąć kamień po łuku, wycinać elementy z wnętrza pojedynczej płyty, a także szlifować go, aż do uzyskania efektu blasku. W ten sposób można tworzyć bardzo złożone i niejednorodne projekty, które wręcz zaskoczą niezwykłością kształtów i barw.

Podsumowując, kamieniarstwo to sztuka, którą kamieniarze doskonalą przez lata. Może zatem warto zupełnie inaczej spojrzeć na tą wyjątkową formę dekoracji?

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%