Zamknij
REKLAMA

Włosy ombre blond czy może sombre – które wybrać i jak zadbać o włosy?

08:31, 14.05.2021 | RED

Wiosna sprzyja zmianom. Przyroda rozkwita, a każda kobieta pragnie być i czuć się piękna. W tym czasie wiele Pań zastanawia się na zmianą fryzury. Odpowiednia pielęgnacja polegająca na laminowaniu włosów oraz zmiana koloryzacji zdecydowanie pomaga odświeżyć fryzurę i nadać jej nowego blasku.

Włosy o jednym kolorze są zwyczajnie nudne. Doskonałym pomysłem na wiosenną metamorfozę jest koloryzacja w stylu ombre blond oraz sombre. Koloryzacje te są obecnie jednymi z najpopularniejszych metod farbowania włosów wybieranych przez przedstawicielki płci pięknej. Nie ma w tym nic dziwnego gdyż jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnego farbowania włosów. Zarówno ombre jak i sombre pozwalają na uzyskanie pięknego i naturalnego efektu na włosach. Do tego pielęgnacja oparta na laminowaniu włosów i włosy prezentują się wyjątkowo. Wiele Pań obawia się, że nałożenie rozjaśniacza bądź farby na końcówki włosów spowoduje ich zniszczenie. Na szczęście odpowiednia pielęgnacja polegająca na dbaniu o stan włosów temu zapobiegnie.

Na czym polega różnica pomiędzy stylizacją ombre a stylizacją sombre?

Stylizacja ombre: Jest to nieustannie jeden z wiodących trendów we współczesnym świecie fryzjerstwa. Koloryzacja typu ombre umożliwia uzyskanie wyrazistego efektu rozjaśnienia włosów, przy zachowaniu ciemnego odcienia przy ich nasadzie. W tego typu stylizacjach bardzo często wybierany jest ombre blond, czyli połączenie ciemnego brązu w górnej partii włosów z jasnym blondem na ich końcach. Taki efekt połączenia poprzez przejście pomiędzy tymi dwoma kolorami jest bardzo wyrazisty oraz zupełnie inny niż całościowa koloryzacja włosów czy też tradycyjne pasemka. Ombre często jest wybierany jako pierwsza w życiu koloryzacja, ponieważ jest bardziej bezpieczny i nie niesie ze sobą tak dużego ryzyka uszkodzenia struktury włosa, jak klasyczne całościowe farbowanie włosów. Dużą zaletą takiej koloryzacji jest fakt, że odrosty są niemal niezauważalne. Ombre można połączyć także z balejażem. Efektem takiego połączenia sprawi, że włosy będę wyglądały jakby były muśnięte promieniami słońca.

Stylizacja sombre: Sama nazwa sombre jest wynikiem połączenia słów soft oraz ombre i pochodzi od soft ombre. Jest to przede wszystkim łagodniejsza forma koloryzacji ombre. W sombre przejście pomiędzy kolorami jest zdecydowanie delikatniejsze i mniej wyraziste. Włosy na końcach są rozjaśniane ale maksymalnie o dwa tony. Fryzjerzy często wykonując stylizacje sombre rozjaśniają nieco odrost pasemkami co skutkuje subtelniejszym efektem. Taka fryzura świetnie sprawdzi się praktycznie na wszystkich typach włosów oraz na  dowolnej ich długości. co więcej sombre optycznie zwiększa objętość włosów.

Różnica pomiędzy sombre a ombre

Największą różnicą pomiędzy tymi koloryzacjami jest stopień przejścia pomiędzy włosami u nasady, a końcówkami włosów. Sombre jest mniej wyraziste od ombre przez co wizualny efekt końcowy w sombre wygląda na bardziej naturalny niż efekt po koloryzacji ombre.

Na czym polega laminowanie włosów?

Laminowanie włosów niejednokrotnie kojarzone jest z laminowaniem kartki papieru czy też dokumentów. Jest to bardzo dobre skojarzenie. Oczywiście dokumenty laminuje się po to aby nie uległy zniszczeniu i podobnie jest z włosami. Pod mikroskopem dokładnie widać jak ludzki włos składa się z łusek. Każdy włos jest różny i może mieć mniej , średnio lub bardzo rozchylone łuski. Taki kształt przypomina długą cienką szyszkę. Laminowanie włosów przeprowadza się poprzez nałożenie na włosy odpowiednich preparatów i poddanie ich działaniu temperatury. Odpowiedni preparat powoduje powstanie trwałej osłonki na każdym włosie poprzez wchłonięcie się do struktury włosa substancji odżywczych wspomagających odbudowę i regenerację włosów. Substancja domyka rozdwojone końcówki oraz rozchylone łuski włosa, a następnie jest usuwana z powierzchni włosów. Tak powstaje na włosach warstwa ochronna zabezpieczająca włosy przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią, a nawet wysoką temperaturą często stosowaną np. w trakcie suszenia bądź prostowania włosów. Po takim zabiegu pielęgnacyjnym włosy są piękne i niebywale lśniące.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%