Zamknij
REKLAMA

O czym lepiej pamiętać przed wyjazdem na wakacje.

12:00, 24.05.2021 | RED

Już za kilka miesięcy rozpocznie się sezon wakacyjny, razem z nim ruszy fala podróżnych, szukających odpoczynku w kraju i poza. Im wcześniej zaczniesz szykować się na wyjazd, tym większe szanse, że uda Ci się spakować wszystko, czego potrzebujesz. O czym nie zapomnieć przed wyjazdem na wakacje? O to kilka wskazówek, o których powinniśmy pamiętać, za nim wyruszymy w podróż.

1. Zaplanuj swoją podróż.
Jeżeli wiesz już, dokąd chcesz jechać, kup bilet, zabukuj miejsce noclegu i zrób listę rzeczy, które musisz zrobić przed wyjazdem.


2. Zabezpiecz swój dom.
Jeżeli masz taką możliwość, poproś kogoś aby zajrzał czasem do Ciebie podlać kwiatki sprawdzić, czy wszystko stoi na swoim miejscu.


3. Zarezerwuj miejsce parkingowe na lotnisku.
Na parkingach Okęcie możesz zarezerwować miejsce online nawet na kilka miesięcy w przód, aby w dniu wylotu spokojnie przyjechać na lotnisko i nie martwić się, że nie zdążysz na samolot.


4. Zadbaj o finanse na wyjazd.Przeważnie wszędzie można już płacić kartą, przydaje się także karta walutowa, która daje możliwość przewalutowania naszych pieniędzy po najkorzystniejszym spreadzie. Dobrze mieć także trochę gotówki w walucie, ponieważ są jeszcze takie miejsca, na których świecie systemy bankowe nie obsługują.


5. Spakuj się.
Upewnij się, ile bagażu możesz zabrać ze sobą na wyjazd, i spakuj najpierw najpotrzebniejsze rzeczy, rzeczy osobiste, sprzęty elektroniczne, leki, dokumenty a na końcu ubrania.


6. Zaszczep się.
Jeżeli wybierasz się do krajów egzotycznych, upewnij się, czy nie są tam wymagane szczepienia ochronne. Zaopatrz także swoją osobistą apteczkę w środki dezynfekujące i przeciwbólowe, a także w zapas leków, które przyjmujesz regularnie.


7. Kup przewodnik.
Jeżeli nastawiasz się na zwiedzanie, kup dobry przewodnik, oraz wyszukaj w internecie miejsca, które chcesz zobaczyć. Prawdopodobnie będziesz to mógł zrobić również na miejscu, jednak czasem może się zdarzyć, że brak internetu utrudnia poszukiwania w sieci.


8. Zabierz rodzinę.
Ostatni punkt, aczkolwiek wcale nie najmniej ważny, jeżeli jedziesz z rodziną, pamiętaj, że wszystkie powyższe zadania musisz przemnożyć razy ilość jej członków:)


9. Zatroszcz się o swojego pupila lub zabierz go ze sobą.
Jeżeli zostawiasz w domu zwierzę, zapewnij mu opiekę na czas swojego wyjazdu, może to być ktoś znajomy lub hotel dla zwierząt. Z kolei, jeśli chcesz zabrać swojego przyjaciela ze sobą w podróż, przed wyjazdem upewnij się, czy miejsce, do którego się wybierasz, jest przystosowane, dla gości ze zwierzętami.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%