Niedoskonałości to problem wśród wielu młodych osób. Czasami okazuje się on na tyle poważny, że aby się go pozbyć, kobiety decydują się na wyciskanie pryszczy. Choć usunięcie niedoskonałości w ten sposób może wydawać się dobrym rozwiązaniem, w rzeczywistości może przynieść naszej skórze wiele szkód. Sprawdź, w jaki sposób skutecznie usunąć wągry na nosie i jak może w tym pomóc oczyszczanie manualne.
Wyciskanie pryszczy to z pozoru najlepsza i najszybsza metoda na pozbycie się niechcianej niedoskonałości. Okazuje się również, że wiele osób postępuje w ten sposób szczególnie w sytuacji, gdy pryszcz pojawił się na naszej twarzy niespodziewanie, na przykład przed istotnym wydarzeniem. Czy rzeczywiście wyciskanie pryszczy to czynność, którą powinniśmy praktykować i traktować jako sposób na pozbycie się niedoskonałości?
Wyciskanie pryszczy może przynieść naszej skórze znacznie więcej problemów niż korzyści. Co więcej, jeśli przeprowadzamy ten zabieg samodzielnie w warunkach domowych, może on okazać się niebezpieczny dla naszego zdrowia. Wyciskając pryszcze, przyczyniamy się do tego, że znajdujące się w nich bakterie zaczynają rozprzestrzeniać się po większych partiach twarzy. Co więcej, w miejscu wyciśniętej zmiany często pojawia się opuchlizna i zaczerwienienie, co nie wygląda estetycznie. Postępując w ten sposób, możemy także doprowadzić do nadkażenia zmiany, co sprawi, że może ona wymagać specjalistycznego leczenia.
Wągry na nosie, czyli zaskórniki zamknięte, to jedna ze zmian trądzikowych, która także bywa często wyciskana. Niestety, tak jak w przypadku pryszczy, wyciskanie wągrów jest niehigieniczne i może przyczynić się do powstawania większej ilości zmian.
Wągry na nosie są typowym objawem towarzyszącym skórze trądzikowej i określa się je także mianem wykwitu pierwotnego. Warto jednak pamiętać, że wągry mogą pojawić się także u osób, które nie posiadają problemów z trądzikiem, ale z niewłaściwą pielęgnacją – na przykład stosują zbyt mocno oczyszczające żele do oczyszczania twarzy lub peelingi.
Wyciskanie pryszczy i wągrów nie jest dobrym sposobem, aby pozbyć się ich raz na zawsze, szczególnie jeśli chcemy przeprowadzić ten zabieg samodzielnie. Znacznie lepszym i bezpieczniejszym wyborem jest manualne oczyszczanie twarzy. To zabieg, który zazwyczaj przeprowadza się w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych.
Celem takiego zabiegu jest pozbycie się z powierzchni skóry martwego naskórka, zaskórników oraz ropnych zmian. Po jego przeprowadzeniu można zauważyć, że nasza skóra prezentuje się znacznie lepiej. Jest dokładnie oczyszczona, odświeżona oraz miękka w dotyku. Zabieg ten poleca się przede wszystkim osobom ze zmianami trądzikowymi (np. zaskórniki otwarte i zamknięte), ale również w przypadku osób z cerą poszarzałą, zanieczyszczoną i o nierównomiernym kolorycie.
Zabiegu nie stosuje się w przypadku trądziku różowatego, skóry naczyniowej, stanów zapalnych skóry oraz opryszczki.
undefined