Zamknij

Czy można zarabiać na graniu w gry?

14:27, 13.07.2021 | RED

Czy można zarabiać na graniu w ulubione gry? Jest to jak najbardziej możliwe, jednak często prowadzi to do obrzydzenia gry i jest związane z mozolną praca. Jednak istnieją inne sposoby zarobku związane z działaniem w branży około growej. Jest ich naprawdę sporo i większość z nich jest w stanie zagwarantować bardzo fajne zarobki, o ile podejdzie się na poważnie do swojej pracy. Sprawdźmy zatem jak ludzie zarabiają na grach i czy potrzebne są do tego specjalne zdolności.

Gry sposobem na zarabianie

Pierwszą z metod jest otworzenie własnego serwera do popularnej gry i pobieranie abonamentowej opłaty za grę na serwerze. Ta metoda była zdecydowanie bardziej popularna na przełomie wieków, gdy rzeczy nielegalne jak piracenie kodu gry były na porządku dziennym a ludzie często nie wiedzieli, że to coś złego, choć trudne to do wyobrażenia żyliśmy w takich czasach. W tym wypadku są przykłady, że wciąż można zarabiać oferując np. dostęp do serwera Minecraft czy innych gier. Zarobki w tej gałęzi w dużej mierze zależą od popularności i należy się nastawić na nieregularny dochód, gdyż spadek zainteresowania grą może prowadzić często do nieopłacalności utrzymywania serwera.

Kolejna propozycja to już bardziej zaawansowana sprawa przeznaczona dla osób interesujących się grami również od drugiej strony. Twórcy gier są naprawdę dobrze opłacani, a dostępnych jest wiele skryptów, które za niewielką opłatą pozwalają w pełni legalnie tworzyć własne gry i udostępniać je np. na Steam. Taka metoda zarobku wiąże się z dużym zaangażowaniem czasu, ale jak stworzy się dobry produkt, można naprawdę fajnie z tego żyć. W przypadku, gdy interesuje cię tylko kodowanie również możesz liczyć na wysokie pensje, ale przygotuj się, że znalezienie pracy nie jest takie proste a często również będziesz zmuszony do robienia nadgodzin.

Możesz pójść również drogą esportową i spróbować swoich sił w na profesjonalnej scenie. Grasz gry i zarabiasz pieniądze, brzmi bardzo fajnie, ale tak naprawdę jest to mozolne granie dzień w dzień na pełnym etacie w tą samą grę. Tak samo jak trenują profesjonalni sportowcy tak i esportowiec chcąc być na szczycie musi trenować. Najwięcej można zarobić na grach typu LoL, Cs czy Dota, gdzie stawki przed pandemią były naprawdę imponujące. Tylko musisz mieć świadomość, że prawdziwe pieniądze trafiają do garstki, która jest na szczycie, zdecydowanej większości osób się nie udaje.

Można również spróbować stremowania lub kręcenia filmów na youtube. W ten sposób można bardzo łatwo zmonetyzować swoją pracę, a dochody przy nawet niewielkiej publice mogą być zadowalające. Stawki reklamodawców są bardzo dobre i nawet nie będąc gwiazdą można zarabiać, dużo więcej od przeciętnej pensji.

Bardzo fajną metodą zarobku jest afiliacja, czyli promowanie gier bądź sklepów z grami i zarabianie na osobach, które z twojego linku dokonają transakcji albo wykonają daną czynność np. zarejestrują konto w grze. W tej metodzie możesz uzyskać stały dochód na długie lata, musisz tylko nieco lepiej poznać tajniki SEO. Najlepsze jest chyba to, że maksymalny próg zarobków praktycznie nie istnieje, gdyż liczba ofert jest bardzo dużą i łatwo można znaleźć gry do promowania.

Jak widzisz sposobów na zarobek w internecie jest naprawdę sporo, a to wciąż tylko część tego biznesu. Zarabiani na grach, niekoniecznie musi być tym co sobie wyobrażasz, ale bez wątpienia wiąże się często z dobrym wynagrodzeniem. Wszystko zależy od Twojego zaangażowania, im więcej dasz od siebie tym więcej z tego wyciągniesz.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%