Zamknij

Sharp FP-J60EUW – oczyszczacz powietrza z najmocniejszym generatorem jonów

15:25, 13.08.2021 | RED

Oczyszczacze powietrza Sharp charakteryzują się skutecznością działania oraz wysoką jakością wykonania. Duża ilość serii, modeli pozwala na optymalny wybór oczyszczacza do własnych potrzeb i preferencji. Większość oczyszczaczy Sharp to urządzenia 3w1 - oczyszczaczają, nawilżają i jonizują powietrze. W ofercie znajdziemy jednak także modele bez funkcji nawilżania - są nimi nowe oczyszczacze z serii FP-J. Dużym atutem jest stworzona przez Sharpa i dokładnie przebadana Technologia Plasmacluster, dzięki której usuwane są wirusy, bakterie, alergeny czy zarodniki pleśni i grzybów. 

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J60EU-W 

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J60EU-W doskonale sprawdzi się do nieco większych powierzchni. Dzięki wydajności na poziomie 396 m³/h, urządzenie skutecznie przefiltruje powietrze w pomieszczeniach o wielkości do 48 m². Powietrze oczyszczane jest za pomocą filtra wstępnego, węglowego, HEPA H13. W walce z wirusami, bakteriami, alergenami i zarodnikami pleśni i grzybów skuteczny jest generator jonów Plasmacluster High Density 25000.  

Proces filtracji powietrza 

Filtracja powietrza w oczyszczaczu Sharp FP-J60EU-W odbywa się na 4 poziomach.

W pierwszej kolejności powietrze przepływa przez filtr wstępny, gdzie na drobnej siateczce zatrzymywane są zanieczyszczenia takie jak pyłki kurzu, włosy czy sierść. 

W drugim etapie zostają zneutralizowane nieprzyjemne zapachy, np. dym papierosowy oraz usuwane są lotne związki organiczne. Odpowiada za to filtr z węglem aktywnym.

Filtr HEPA H13 działa ze skutecznością na poziomie 99,97%. Jego zadaniem jest usuwanie wszystkich najdrobniejszych zanieczyszczeń, w tym także groźnych dla naszego zdrowia głównych składników smogu - pyłów zawieszonych PM10 i PM2.5.

Dodatkowym elementem jest jonizacja powietrza. Jonizator Plasmacluster pozbywa się drobin o wielkości zaledwie 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Technologia Plasmacluster

Wykorzystana w urządzeniach Sharp Technologia Plasmacluster pozwala na efektywniejszą walkę ze wszelkimi drobnoustrojami. Generator jonów wytwarza, a następnie wypuszcza do otoczenia dodatnio i ujemnie naładowane jony, które skutecznie unieszkodliwiają napotkane na swojej drodze patogeny, takie jak bakterie, wirusy, zarodniki pleśni i grzybów. W oczyszczaczu powietrza FP-J60EU-W wysokie stężenie produkowanych jonów to zasługa generatora jonów Plasmacluster High-Density 25000. Udowodniono, że wytworzone przez generator jony wpływają także pozytywnie na nasze samopoczucie oraz koncentrację.

Komfort użytkowania

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J60EU-W został wyposażony w same przydatne i użyteczne funkcje. W trybie manualnym mamy do wyboru 3 szybkości pracy wentylatora - sleep, med, max. Jeśli chcemy, aby urządzenie samo optymalizowało swoja pracę wystarczy włączyć automatyczny tryb inteligentny. Oczyszczacz Sharp FP-J60EU-W został wyposażony także w tryb sleep, wskaźnik czystości powietrza, wskaźnik konserwacji filtrów oraz tryb Clean Ion Shower. Ponadto producent wyposażył urządzenie także w tryb POLLEN, który służy do szybkiego pozbywania się pyłków.

Podsumowanie - Oczyszczacze powietrza z najmocniejszym generatorem jonów

Seria FP-J to nowość od marki Sharp. Ich cechą charakterystyczną jest brak funkcji nawilżania. Poza swoją podstawową rolą oczyszczacze pełnią także funkcje jonizatora powietrza. Modele FP-J60EUW oraz FP-J80EUW zostały wyposażone w najmocniejszy generator jonów Plasmacluster High-Density 25000.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%