Zamknij

Klamka szyfrowa czyli tanie rozwiązanie problemu

08:55, 27.09.2021 | RED

Eksperci odpowiadający na pytanie czy warto zmieniać zamki na nowe jednogłośnie odpowiadają że jest to konieczność w dzisiejszych czasach. Przecież nie chcemy ułatwiać zadania włamywaczom, wręcz przeciwnie chcemy im to zadanie jak najbardziej utrudnić dlatego warto zmieniać zamki na nowsze rozwiązania.

Przechadzając się po sklepowych półkach można spotkać różne rozwiązania. Od tych, które były używane kilkadziesiąt lat temu i co najciekawsze nadal cieszą się popularnością aż po rozwiązania nowoczesne, pozwalające nawet na bezdotykowe otwieranie drzwi. Wszystko zależy od naszego gustu. Jednak przecież nie dla koloru i rodzaju wybieramy się do sklepu z klamkami. Wybieramy się tam przede wszystkim po to, aby dobrze zabezpieczyć swój dom przed niechcianymi gośćmi. Całkiem niezłym rozwiązaniem może okazać się klamka szyfrowa, jest to jedno z najtańszych rozwiązań bazujące na szyfrowaniu zabezpieczeń. Warto dodać, że chcąc zamontować klamkę szyfrową nie będzie trzeba zmieniać zamka bądź tego nie zaistnieje potrzeba jego demontażu. Wystarczy że zakupimy klamkę z klawiaturą i zamontujemy ją na miejscu starej klamki. Jest to najtańsze rozwiązanie aktualnie dostępne na rynku, ponad to takie zabezpieczenia są wystarczające aby nas ochronić przed ewentualnym włamaniem. Za tak niewielki element przyjdzie nam zapłacić kilkaset złotych, jednak warto pamiętać, że jest to jednorazowy wydatek, który posłuży nam wiele lat, chyba że będziemy zmieniać drzwi. Wybierając konkretny model zajdziemy wiele ciekawych wariantów i rozwiązań, z pewnością wybierzemy najbardziej nam odpowiadający model. Sam montaż nie jest skomplikowany, powinniśmy bez większych problemów poradzić sobie samodzielnie. Możemy również skorzystać z pomocy fachowca z https://www.abc-zabezpieczen.pl/  Ponad to możemy już zapomnieć o ciągłym noszeniu przy sobie klucza, który zawsze się gdzieś zawieruszy. Montując klamkę na szyfr wystarczy że nauczymy się krótkiego kodu. Ciekawym atutem takiego rozwiązania jest brak baterii, co oznacza że mamy do czynienia z szyfrem mechanicznym.


Kiedy nie wiemy na jaki wybór się zdań warto w takim wypadku zapytać o opinię sprzedawcę bądź specjalistę w tym fachu. Cenne doświadczenie na pewno pomaga w kwestiach bezpieczeństwa, będziemy mogli liczyć wtedy o konkretną wskazówkę co do wybory konkretnego modelu. Ciężko jest nadążyć za nowinkami technicznymi, ponieważ co krótki czas na rynku pojawiają się nowe rozwiązania dotyczące zamków do drzwi.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%