Zamknij

Korepetycje z matematyki i języka online? To możliwe!

09:12, 12.10.2021 | materiały partnera

W dobie pandemii coraz popularniejsze stały się zajęcia online, również korepetycje przy jednoczesnym obniżeniu standardu nauczania w szkołach. Nie wszyscy nauczyciele radzą sobie z prowadzeniem zajęć online w grupie 20-30 osób, więc rynek korepetycji staje się coraz ważniejszy dla uczniów i ich opiekunów. O ile język korepetycje z języka angielskiego przez internet każdy może sobie wyobrazić lub nawet korzystał z nagrań w obcym języku, to matematyka i język polski jako korepetycje online – trudno to sobie wyobrazić. W tym artykule dowiesz się jednak, co można zyskać korzystając z serwisów dyktanda.pl oraz mathematics.live. Są to dwa portale, które swoją bogatą ofertą przyciągają uczniów i ich rodziców, którzy mają problem z motywacją swoich pociech do nauki tych dwóch przedmiotów. Pokażemy również alternatywę dla serwisów internetowych, którym jest tutors.live, jest to serwis, który jest bazą korepetytorów i pośredniczy pomiędzy uczniami a korepetytorami. Daje to łatwość w znalezieniu najlepszych nauczycieli i przede wszystkim bezpieczeństwo – dzięki opiniom innych osób, rodzic wie kogo zatrudnia do nauki swojego dziecka.

Dyktanda.pl – największy serwis tego typu w Polsce

Język polski w szkołach kojarzony jest z wykuciem na blachę regułek, zasad pisowni, nauki do dyktand a w przypadku słabych ocen po prostu zepchnięcie na drugi tor i pogłębienie się błędów w pisowni. Suche reguły, mnóstwo tekstu do nauczenia się na pamięć – taka nauka jest od dawna nudna i najmniej efektywna, jednak niestety ze względu na ilość uczniów w szkołach – najczęściej preferowana. Serwis dyktanda.pl odchodzi od takiej nauki i pokazuje, że świetną zabawą i odpowiednią motywacją można przekonać Polaków do nauki. Różne poziomy od klasy pierwszej szkoły podstawowej aż po osoby dorosłe, możliwość przećwiczenia konkretnych trudności ortograficznych, system rankingowy (pokazuje, które konkretne dyktando zostało zaliczone średnio na ile procent przez innych internautów – dzięki temu widać, które dyktanda są najtrudniejsze dla innych internautów i jak dana osoba wypada w średnich wynikach), historia swoich postępów – to wszystko ułatwia szybką i przyjemną naukę ortografii. Dużym atutem największego w Polsce tego typu serwisu do nauki języka polskiego online jest to, że nad przygotowaniem materiałów i dyktand czuwają najlepsi nauczyciele, którzy wiedzą jak odpowiednio dobrać stopień trudności do danego dyktanda i poziomu nauczania.

Co ważne serwis dyktanda.pl to nie tylko możliwość przetestowania się w dyktandach z systemem rankingowym i powtórzenia wiadomości na dany temat w formie ciekawych opracowań. Jest to w pełni funkcjonalna strona, która ma wiele innych zadań:

- świetne konkursy z nagrodami i ciekawe wydarzenia specjalne, które są znakomitą motywacją dla uczniów

- dostęp do opracowań nie tylko na tematy typowo językowe, ale także wypracowania o lekturach – od pierwszej klasy podstawowej aż po lektury maturalne czy inne tematy językowe jak na przykład związki frazeologiczne czy środki stylisyczne.

- narzędzia dla uczniów pomagające w codziennej pracy – na przykład narzędzie sprawdzające pisownię

- możliwość dodania własnych opracowań i dyktand, które po weryfikacji profesjonalistów mogą się również pojawić w serwisie i będą dostępne dla innych uczniów

- moduł dla szkół, dzięki któremu nauczyciel może dopełnić lekcję stacjonarną ciekawymi zadaniami domowymi. System antyplagiatowy pomaga nauczycielowi w ocenie samodzielności pisania danej pracy a porównanie danych prac lub dyktand całej grupy jest znacznie łatwiejsze w świetnie przygotowanej formie cyfrowej. Dla uczniów jest to również duża zaleta – ocenioną pracę mają znacznie wcześniej niż na kolejnej lekcji języka polskiego

Mathematics.live czyli nauka matematyki, której uczniowie sami będą chcieli

Nauka angielskiego online – prosta sprawa, język polski – dobrze, da się, matematyka? Ale jak to, to trzeba wytłumaczyć, w dodatku ta pisownia, ułamki, jedno pod drugim – nic bardziej mylnego. Wystarczy wybrać odpowiedni serwis do matematyki online jakim jest mathematics.live i zrezygnujesz z korepetycji stacjonarnych. Nowe funkcjonalne udogodnienia, prosty system zapisu matematycznego, dostęp do świetnie przygotowanych materiałów i zadań sprawdzających a co ważne – motywacja. Najgorszy jest typ nauki – naucz się tego, bo musisz, bo tak trzeba i to będzie na kolejnym egzaminie. Co ma z tego uczeń? Praktycznie nic, musi się tego nauczyć, bo tak. Mathematics.live podchodzi do nauki z innej strony. Poćwicz te zadania, a dowiesz się na jakim poziomie jesteś, jak twoje wyniki wypadają na tle innych uczniów, wypróbuj nowe systemy nauki, których jeszcze nie spotkałeś – a przede wszystkim bądź aktywny i wygrywaj nagrody. Tak – nauka matematyki, wykonywanie zadań domowych w sposób rzetelny i regularny jest nagradzany. Dla najlepszych i najaktywniejszych uczniów przygotowane są nagrody - najnowsze konsole, smartfony, komputery czy pomoce dydaktyczne.

Serwis mathematics.live to portal o charakterze międzynarodowym, więc zebrane są najlepsze formy nauczania z całego świata i dostępne w różnych językach. Można skorzystać zarówno z materiałów powtórkowych przed maturą, z zadań przygotowujących pod konkretny sprawdzian w szkole, czy po prostu zabaw i łamigłówek, które potrafią wciągnąć lepiej niż niejedna gra komputerowa. Matematyka to przecież nie musi być tylko obowiązek, to przede wszystkim chęć rozwiązywania problemów, zagadek i również gry.

Potrzebujesz korepetytora, kogoś kto pomoże z danym materiałem?

Tutors.live to międzynarodowy serwis pośredniczący w korepetycjach zarówno stacjonarnych jak i online. Baza korepetytorów jest bardzo duża i każdy znajdzie coś dla siebie. Rzetelny system ocen danych nauczycieli pomaga wybrać tych najlepszych i motywuje ich do prowadzenia ciekawych lekcji, ponieważ uczniowie lub ich opiekunowie po zajęciach wystawiają im opinie opisowe. Korzystanie z serwisu tutors.live jest dużo bezpieczniejsze niż szukanie korepetycji na własną rękę zarówno ze względów finansowych jak i personalnych – wiesz na kogo trafisz, ponieważ zobaczysz przed zajęciami jakie opinie są na temat danego korepetytora.

Z drugiej strony jest to świetna opcja dla nauczycieli. Jeśli czujesz się na siłach i jesteś naprawdę dobry w dzieleniu się wiedzą z innymi, jesteś specjalistą w danej dziedzinie to jest to miejsce dla Ciebie! Dobrzy korepetytorzy są naprawdę poszukiwani i cenieni. Tutaj bez wkładu finansowego możesz udzielać korepetycji online lub umówić się na lekcje stacjonarnie. Nie potrzebujesz do tego Sali wykładowej czy specjalnej infrastruktury. Większość lekcji i tak odbywa się online, jeśli jednak uczeń będzie chciał się spotkać – nie ma problemu by uczynić to w domu.

Zyskaj przewagę nad innymi

EDU Games S.A. udostępniając uczniom swoje 3 serwisy należące do nich staje się mocnym graczem w branży korepetycji online traktując naukę nie tylko jako tą znaną dzisiaj, że po prostu trzeba coś umieć, ale także dając uczniom nowe metody nauki, pozwalając im samemu sprawdzać się w danych dziedzinach, dając im świetne narzędzia do nauki i przede wszystkim stwarzając świetny system rankingowy i konkursowy. Podsumujmy więc wszystkie 3 serwisy należące to EDU Games S.A:

Na portalu dyktanda.pl każde pojedyncze dyktando jest od razu z góry opisane – jakie uczniowie osiągali średnie wyniki rozwiązując je, dzięki czemu można wybrać łatwiejsze lub trudniejsze i od razu uczeń wie, na jakim jest poziomie, co go motywuje do dalszej pracy. Co da młodemu uczniowi więcej? Informacja od nauczyciela – otrzymałeś ocenę dostateczną, popełniłeś 7 błędów na dyktandzie, czy – popełniłeś 7 błędów, uzyskałeś z tego dyktanda 70% dobrych odpowiedzi co jest i tak powyżej średniej wśród uczniów rozwiązujących to dyktando. Inni średnio je rozwiązywali na poziomie 65 %. Po każdym dyktandzie uczeń od razu widzi gdzie są te błędy i jaką pisownię musi poćwiczyć i od razu może przejść do materiałów dydaktycznych a potem do kolejnego sprawdzenia swoich umiejętności.Portal mathematics.live zaś motywuje systemem konkursowym, w którym najaktywniejsi wygrywają drogocenne nagrody – smartfony, komputery czy konsole. Każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno osoby jednorazowo powtarzające materiał np. przed maturą, jak i uczniowie wykonujący zadania domowe i osoby, które chcą zrobić coś kreatywnego – rozwiązać ciekawe matematyczne zadania, łamigłówki i korzystać z gier matematycznych. Szereg nowych funkcjonalności ułatwiają naukę matematyki w formie online i czynią ją przyjemnością, a nie obowiązkiem. Matematyka jeszcze nigdy nie była dostępna w takiej formie!Serwis tutors.live to zaś oferta dla osób, które chcą skorzystać z pomocy korepetytora online lub stacjonarnie z różnych dziedzin nauki. Jest to portal pośredniczący pomiędzy uczniami a korepetytorami, pozwala na zweryfikowanie danych nauczycieli dzięki ocenom i opiniom opisowym poprzednich klientów, dzięki temu znalezienie najlepszego korepetytora staje się nie tylko łatwe, ale przede wszystkim bezpieczne.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%