Zamknij

Jakie pióro wieczne będzie najlepszym wyborem? Sprawdź nasze TOP3!

22:35, 03.11.2021 | .

Już od dawna marzy ci się pióro wieczne i właśnie nadszedł moment na jego zakup? Trafiłeś w idealne miejsce. Artykuł ten z pewnością rozwieje wszelkie twoje wątpliwości co do wyboru. Dlatego, jeżeli jeszcze nie wiesz jakie pióro wieczne wybrać zapraszamy do lektury!

Charakterystyka piór wiecznych

Zagwozdka, jakie pióro wieczne wybrać nie jest bezzasadna. Obecnie występuje ogrom rodzajów i serii piór, które mogą na początku peszyć osobę dopiero wkraczającą w ten świat. Jednak dzięki tej różnorodności będziesz w stanie znaleźć perfekcyjnie dobrane pióro pod swoje wymagania. Właśnie te wymagania powinny być pierwszym wyznacznikiem, kiedy przeglądasz ofertę. Wyznacz sobie cechy, których poszukujesz albo których stanowczo unikasz. Dzięki temu wybór pióra będzie banalnie prosty!

Pióra wieczne dzielą się przede wszystkim ze względu na rodzaj stalówki, ciężar, materiał wykonania oraz design. Rodzaj stalówki dotyczy tego, jakiej grubości ona jest oraz z jakiego tworzywa została wykonana. Najczęściej spotyka się stalówki stworzone ze stali bądź ze złota. Jej grubość wpływa na to, jakie kreski będziesz stawiać. Jeżeli jeszcze nie wiesz, który rozmiar jest odpowiedni, to wybierz ten najpopularniejszy, czyli M – Medium (średni) lub F – Fine (cienki).

Ciężar i wielkość pióra ma duże znaczenie, ponieważ to one wpływają na wygodę pisania. Zbyt ciężkie pióro może powodować szybkie męczenie się dłoni oraz skurcze ręki. Natomiast wielkość wpływa na ogólny komfort trzymania pióra. Zbyt duże może wypadać, natomiast zbyt małe będzie całkowicie niepraktyczne. Kwestia designu to już osobiste preferencje, czy wolisz bardziej klasyczny krój, czy może ten ekstrawagancki i wzorzysty.

Najlepsze pióra Parker

Wybierając pierwsze pióra, możesz rozpocząć od niższej półki cenowej. W sklepie Parker to nadal oznacza wysoką jakość, natomiast ty możesz sobie pozwolić na przetestowanie kilku sztuk. Dzięki zakupie pióra w niższej cenie, jak przykładowo pióro Parker Jotter, możesz spokojnie wypróbować kilka wersji, aby odnaleźć tą perfekcyjną. Pióra Jotter są dobre na początek nie tylko ze względu na cenę. Są to pióra uniwersalne i niezwykle wygodne, dostosowane do wielogodzinnego pisania i nauki posługiwania się piórem.

Następną, polecaną przez nas linią są pióra Parker IM. Jest to seria o cięższej budowie niż poprzednia. Wyróżnia ją niesamowita elegancja i szyk. Seria IM to pióra o najbardziej klasycznym i stonowanym wyglądzie. Kolorystyka jest spokojna, a zdobienia dodane w zrównoważony sposób.

Ostatnia seria, którą pragniemy wam polecić to pióra Parker Urban. Linia ta łączy w sobie komfort pisania wraz z eleganckim wyglądem. Pióra te możesz używać na co dzień, nawet przy wielogodzinnym pisaniu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%