Zamknij

Czym jest auto detailing i dlaczego warto z niego skorzystać?

09:34, 15.11.2021 | .
Pixabay

Samochód to ulubiony gadżet każdego mężczyzny, a zadbany i idealnie czysty napawa radością i satysfakcją. Niestety z biegiem czasu auto ulega zniszczeniom i zabrudzeniom. Regularnie użytkowane auto wymaga szczególnej dbałości. Jak zapobiec powstawaniu uszkodzeń i co zrobić, aby auto wyglądało jak fabrycznie nowe?

Jak znacząco poprawić wygląd auta?

Właściciele aut często samodzielnie starają się doprowadzić samochód do dawnej świetności za pomocą przyborów do czyszczenia lub korzystając z profesjonalnej myjni. Niestety w wielu przypadkach efekt jest niewystarczający, gdyż czysta karoseria nie sprawi, że auto będzie lśniło nowością. Przybrudzeniom i zniszczeniom ulega również tapicerka i wewnętrzne wyposażenie samochodu. Rozwiązaniem problemu jest usługa o nazwie auto detailing polegająca na przywróceniu pojazdowi dawnego blasku. Renowacja karoserii daje znaczący efekt wizualny, dlatego szczególnie polecane jest polerowanie lakieru w Warszawie.

Czym jest auto detailing?

Auto detailing to trwający kilka dni proces gruntowego odświeżania wyglądu samochodu. Więcej informacji znajdziesz na ten temat tutaj. Usługa nie przewiduje jedynie kompletnego wysprzątania pojazdu. Na auto detailing składa się wiele czynności renowacyjnych, które mają spowodować, że samochód ma wyglądać niemal jak fabrycznie nowy. Przy użyciu profesjonalnych środków czyszczeniu ulegają nawet trudno dostępne miejsca. Za pomocą specjalnej rękawicy lub ciśnieniowej myjki dokładnie myje się samochód, nie omijając takich detali jak felgi, komora wlewu paliwa czy elementy hamulców i zawieszenia. Kolejnym etapem jest usunięcie nalotu oraz zanieczyszczeń z porów lakieru. Po zmierzeniu grubości powłoki i usunięciu odprysków oraz zarysowań, stosuje się specjalne pasty ścierne, a następnie wielokrotnie poleruje się karoserię. Również wnętrze samochodu ulega gruntownemu czyszczeniu. Specjaliści od auto detalingu nie przeoczą żadnego elementu wyposażenia auta.

Usługa przeznaczona jest zarówno dla wieloletnich aut, jak i samochodów prosto z salonu, które mają mikrouszkodzenia w karoserii. Istotnym elementem auto detailingu jest zabezpieczenie lakieru na przyszłość. Nakładana jest wówczas warstwa ochronna, która choć niewidoczna dla oka, przeciwdziała przyklejaniu się drobinek kurzu i pyły do karoserii. Auto detailing to usługa, która z pewnością spotka się z uznaniem właścicieli samochodów, gdyż dzięki niej auto może odzyskać dawny blask i znów napawać dumą.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%