Zamknij

Prezenty dla dzieci – co warto kupić?

09:51, 15.11.2021 | .

Sprawienie prezentu dziecku to często nie lada wyzwanie. Każdy obdarowujący chciałby trafić w gust malucha i zobaczyć w podzięce jego rozradowaną reakcję. Co kupić dziecku, gdy pomysłów brak? Oto kilka pomysłów na prezenty zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

 

Prezenty dla chłopców

Wybierając upominek dla dziecka, należy wziąć pod uwagę jego wiek oraz zainteresowania. Najlepiej jest dobrać prezent do stylu, w jakim chłopiec się bawi. Jedne maluchy wolą zajęcia plastyczne, inne preferują aktywne zabawy.

 

Zabawki kreatywne

Warto postawić na upominki, które rozwijają wyobraźnie dziecka. Świetnie sprawdzą się zabawki kreatywne dla chłopców takie jak zestaw do złożenia robota, drewniane stempelki czy komplet akwareli z ciekawymi dodatkami.

 

Dinozaury

Niesłabnącą popularnością wśród chłopców cieszą się dinozaury. Pluszaki, gumowe figurki, puzzle, klocki, wydające dźwięk interaktywne zabawki - istnieje wiele rodzajów upominków przedstawiających prehistoryczne stwory.

 

Akcesoria policyjne, żołnierskie i strażackie

Mali chłopcy uwielbiają bawić się w policjantów i złodziei. Akcesoria policyjne, takie jak kajdanki, krótkofalówki, odznaki i pistolety z pewnością trafią w ich gust. Również dziecięce rekwizyty strażackie i żołnierskie okażą się dobrym wyborem.

 

Pojazdy

Jeśli nie chcemy ryzykować z wyborem prezentu, zawsze możemy postawić na samochody. Wybór aut na rynku jest ogromny. Od małych resoraków, po bogate w funkcje samochody na pilota.

 

Prezenty dla dziewczynek

Podobnie jak w przypadku chłopców, na wybór prezentu dla dziewczynek ma wpływ przede wszystkim ich wiek oraz zainteresowania.

 

Planszówki

Warto od najmłodszych lat inwestować w rozwój dziecka, dlatego należy przemyśleć zakup planszówki. Większość gier planszowych jest dla dzieci od 4. roku życia, jednak można znaleźć również wersje dla młodszych pociech.

 

Akcesoria dla małych elegantek

Dziewczynki uwielbiają naśladować mamy, dlatego kosmetyczka pełna dziecięcych gadżetów do malowania czy zestaw księżniczki z pewnością okażą się trafionymi prezentami.

 

Zestawy kreatywne

Ciastolina, piasek kinetyczny czy woskowe sznureczki rozwijają umiejętności manualne maluchów. Tworzone przez nich arcydzieła pełnią również funkcję odstresowującą. 

 

Maskotki przedstawiające postaci z bajek, instrumenty muzyczne, książeczki, zabawki edukacyjne, klocki, puzzle - pomysły na prezenty dla dzieci zdają się być niewyczerpane. Poczytaj o tym więcej. Kupując upominek dla pociech, warto pamiętać, aby zabawki nie tylko przynosiły radość dziecku, ale również wpływały na jego rozwój.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%