Zamknij

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki?

09:53, 15.11.2021 | .

Odpowiednio dobrane kosmetyki mogą sprawić, że twoje codzienne rytuały pielęgnacyjne będą prawdziwą przyjemnością i dostarczą skórze wszystkich potrzebnych substancji. Produkty powinny być przeznaczone do twojego rodzaju cery oraz nie wywoływać podrażnień. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, jak wybrać odpowiednie preparaty do pielęgnacji.

Jak dobrać kosmetyki do rodzaju cery?

Pierwszym krokiem do wyboru kosmetyków powinno być określenie twoich indywidualnych potrzeb. Podstawowe rodzaje cery to:

  • tłusta – taka cera jest błyszcząca w związku z produkowanym w nadmiernych ilościach sebum. Częstym problemem cery tłustej są widoczne pory oraz wykwity skórne. Do jej zalet trzeba zaliczyć opóźnione pojawienie się pierwszych oznak starzenia oraz stosunkowo duża odporność na warunki zewnętrzne. Kosmetyki do cery tłustej powinny mieć właściwości oczyszczające i nawilżające, a przy tym nie zatykać porów i nie wysuszać nadmiernie skóry;
  • sucha – skóra sucha jest delikatna i podatna na podrażnienia. Jest ona cienka i mało elastyczna. Osoby o takiej cerze czasami borykają się z widocznymi naczyniami krwionośnymi oraz różnego rodzaju przebarwieniami. Preparaty przeznaczone do cery suchej to kosmetyki o lekkiej konsystencji, nawilżające i natłuszczające;
  • mieszana – cera mieszana składa się ze strefy tłustej (na czole, nosie i brodzie) oraz suchej (policzki). Taka cera wymaga odpowiedniej, zróżnicowanej pielęgnacji – kosmetyków przeznaczonych dla cery tłustej oraz tych dla skóry suchej i wrażliwej;
  • normalna – występuje niezwykle rzadko. Taka skóra nie jest ani zbyt tłusta, ani zbyt sucha i cała jej powierzchnia jest „w sam raz”. Skóra normalna nie sprawia kłopotów w pielęgnacji i dobrze toleruje kosmetyki.

Po określeniu rodzaju cery można przystąpić do kolejnego etapu, jakim jest określenie specjalnych wymagań.

Kosmetyki do zaawansowanej pielęgnacji skóry

Wyróżnia się także różne typy skóry, np. skóra wrażliwa, naczynkowa, trądzikowa i dojrzała. Każdy z tych typów wymaga specjalnych kosmetyków do pielęgnacji. Wybieraj linie produktów z oznaczeniem, dla jakiego typu cery są polecane.

Kosmetyki pielęgnacyjne do różnych części ciała

Pamiętaj, że skóra nie wszędzie jest taka sama. Różni się grubością, suchością, intensywnością produkcji potu, ekspozycją na czynniki zewnętrzne itd. Krem do rąk powinien być stosowany tylko na tą część ciała. Krem do twarzy nie sprawdzi się do pielęgnacji stóp, a szampon nie będzie miał działania odżywki. Dobieraj i używaj kosmetyków zgodnie z ich przeznaczeniem, tylko wtedy skorzystasz z ich dobroczynnych właściwości.

Jak sprawdzić, czy kosmetyk cię uczula?

Gdy nie masz pewności, czy któryś ze składników danego kosmetyku nie spowoduje u ciebie reakcji alergicznej, powinnaś wykonać mały test. Nałóż odrobinę produktu na niewielki fragment skóry i obserwuj to miejsce dzień lub dwa. Jeśli nie pojawi się nic niepokojącego, możesz używać kosmetyku.

Dobierz produkty kosmetyczne do twojego rodzaju cery. Skompletuj swój zestaw i ciesz się promienną i zdrową skórą uzyskaną dzięki regularnym zabiegom pielęgnacyjnym.

Idealne kosmetyki znajdziesz na https://www.phlov.com/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%