Zamknij

Awaria wynajętego wózka - kto jest odpowiedzialny?

10:10, 23.11.2021 | .
Pixabay

Wózki widłowe są wykorzystywane w większości hal produkcyjnych, magazynów, hurtowni i sortowni. Dzięki nim, można bezpiecznie przewozić ciężkie ładunku na niewielkie odległości. Korzystając z profesjonalnej firmy oferującej wynajem wózków widłowych mamy pewność, że będziemy użytkować w pełni sprawny sprzęt. Tak jak każdy pojazd, również wózki są podatne na awarie. Bez względu na to z jakim jej rodzajem mamy do czynienia, należy ją jak najszybciej usunąć. Kto jest jednak odpowiedzialny za awarię wynajętego sprzętu?

Wynajem wózków widłowych - podstawowe informacje

Pojazdy takie jak wózki widłowe, bez względu na ich rodzaj, są przeznaczone do intensywnej pracy przez wiele godzin bez przerwy. Wszystkie części eksploatacyjne podlegają stopniowemu zużyciu i mogą przyczynić się do wystąpienia awarii. W takim przypadku odpowiedzialność za usterkę spoczywa na firmie wynajmującej. Gdy dochodzi do takiej sytuacji, przedsiębiorstwo zwykle oddelegowuje pracownika, który na miejscu naprawia wózek. W zależności od rodzaju usterki, może to potrwać od kilkunastu minut do nawet kilku godzin. Jeżeli prace trwają zbyt długo, wówczas firma wynajmująca oferuje pojazd zastępczy na czas naprawy.

Awarie w trakcie użytkowania wózka

Jeżeli jednak podczas użytkowania wózka widłowego wystąpi awaria z winy operatora, wówczas tę kwestię reguluje umowa. Przeważnie dotyczy to uszkodzeń mechanicznych wynikających z kolizji. Każda kolizja jest inna. Niekiedy są to drobne stłuczki, natomiast w innych sytuacjach może dojść do poważnego uszkodzenia pojazdu, które wyklucza go z dalszej eksploatacji. Firmy oferujące wynajem wózków widłowych przeważnie podpisują umowę z wynajmującymi, bez względu na to czy jest to wynajem krótko, czy długoterminowy. Przed jej podpisaniem warto dokładnie przeczytać każdy punkt i w razie nieścisłości poprosić o doprecyzowanie. Na szczęście uszkodzenia wózków nie zdarzają się zbyt często, niemniej jednak należy mieć na uwadze taką możliwość.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%