Zamknij

Konto bankowe dla młodzieży - czy warto?

15:06, 07.12.2021 | .
Materiały partnera

Jeszcze do niedawna czynne konto bankowe było to rozwiązanie tylko dla pracujących dorosłych. Dziś banki prześcigają się w ofertach reklamujących konta dla młodych. Podpowiadamy, dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania.

Samodzielne zarządzenie finansami

Najważniejszą korzyścią wiążącą się z założeniem konta dla młodzieży jest wprowadzanie młodych ludzi w świat finansów. Uczniowie, lub osoby przed rozpoczęciem pierwszej pracy mogą w ten sposób zapanować i kontrolować swoje zasoby pieniężne. Dzięki takiemu rozwiązaniu analizują swoje wydatki i starają się unikać kupowania niepotrzebnych rzeczy. Konto dla młodych to świetna nauka dorosłości, które ułatwia budowanie budżetu gospodarstwa domowego w przyszłości. Tego typu rozwiązanie pokazuje młodym osobom jak skutecznie oszczędzać pieniądze. Dzięki kontrolowaniu swoich finansów mogą sobie pozwolić na realizacje do tej pory nieosiągalnych planów. Może to być wycieczka zagraniczna, pierwszy samochód lub nowy laptop.

Poczucie bezpieczeństwa

Konto dla młodych to rozwiązanie gwarantujące poczucie bezpieczeństwa. W przypadku gdy dziecko będzie pilnie potrzebowało gotówki, rodzice w każdej chwili mogą przesłać potrzebną kwotę. Jest to szczególne istotne kiedy młody posiadacz konta znajdzie się w tarapatach podczas zagranicznej wycieczki, kolonii lub obozu. Takie rozwiązanie to skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą. Dzięki niemu młodzież nie musi nosić ze sobą dużych ilości gotówki, która może stać się celem potencjalnych złodziei. W przypadku, w którym nie dało się uniknąć kradzieży, zawsze można skorzystać z karty płatniczej lub aplikacji umożliwiającej płatność telefonem. Ważne, że młoda osoba nie zostanie pozbawione wszystkich pieniędzy. Tego rodzaju konto uczy również odpowiedzialności w trakcie zakupów internetowych, podczas których często konieczne jest podanie wrażliwych danych takich jak detale dotyczące karty płatniczej. Pozwala to na zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w takich przypadkach.

Korzystanie z nowoczesnych metod płatności

Własne konto bankowe to możliwości zapoznania się z najnowszymi narzędziami dającymi możliwość kontroli finansów i wykonywania transakcji. Takie rozwiązanie wiąże się z nauką sprawnego korzystania z mobilnych aplikacji bankowych, zezwalających na błyskawiczne płatności, sprawdzenie stanu konta czy też ustawienie celów oszczędnościowych. Warto zaznajamiać młodzież z usługami takimi jak BLIK lub Google Pay, które skutecznie usprawniają dokonywane transakcje i zakupy. Aplikacja bankowa w telefonie lub smartwatchu daje możliwość zapłacenia za towary lub usługi w przypadku nie zabrania ze sobą portfela lub karty płatniczej. Kolejnym pozytywnym aspektem korzystania z nowoczesnych metod płatności jest możliwość zrobienia szybkich, bezpiecznych i samodzielnych zakupów w sklepach internetowych. Największe serwisy aukcyjne, muzyczne oraz streamingowe działają we współpracy z polskimi i zagranicznymi bankami, co ułatwia i usprawnia dokonywanie transakcji.

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%