Zamknij

Odstraszacz psów - czy wiesz, kiedy może się przydać?

07:18, 16.04.2022 | .

Życie z psem ma wiele zalet. Twój pies zawsze będzie Cię kochał i stał u Twojego boku. Będzie wiernym towarzyszem podczas długich spacerów i zawsze będzie mieć dla Ciebie czas. Mogłoby się wydawać, że odstraszacz psów to ostatnia rzecz, jaką będzie miał w swoim domu zadeklarowany psiarz. Wbrew pozorom środki odstraszające dla psów mogą się bardzo przydać - także dla bezpieczeństwa samego pupila.

W obronie dzikich zwierząt

Coraz więcej opiekunów psów zdaje sobie sprawę, że pupil nie jest jedyną istotą zasługującą na szczęśliwe i spokojne życie. Dzikie zwierzęta, wiewiórki, zające, czy jeże mogą stać się łatwym celem, zwłaszcza w przypadku domu z ogrodem w pobliżu terenów zielonych. Odstraszacz dla psów w granulkach, rozsypany w na tyłach posesji może odstraszyć psa, by nie zbliżał się w miejsca, gdzie pojawiają się mali goście. Podobną rolę może pełnić odstraszacz psów rozsypany w okolicach karmnika. W ten sposób możesz ochronić ptasią stołówkę przed ulubieńcem. Co ważne, taki preparat często działa na psy i koty.

Dokarmiasz ptaki - zadbaj o ich bezpieczeństwo.

Dla pięknych roślin w ogrodzie

Wykorzystanie odstraszaczy może być pomocne także w ogródku. Rozkopywanie ulubionych rabatek, czy grządek z marchewką, to problem dla wielu ludzi, którzy chcą połączyć miłość do zwierząt z zacięciem ogrodniczym. Na pewno konieczna będzie praca z psami u podstaw - wiele czworonogów postanawia przekopać ogród z powodu nudy. Odstraszacze rozsypane w strategicznych miejscach będą jednak dodatkową ochroną Twojego podwórka.

Mamy nadzieję, że dzięki odstraszaczowi aranżacje ogrodu będą należeć jedynie do Ciebie.

Odstraszacze psów w domu - jak nauczyć psa, by nie wchodził na łóżko

Środek odstraszający psy i koty będzie niezwykle przydatny. Wiele osób ma problem z nauczeniem swoich psów i kotów, by nie wchodził na miejsca, które powinny według nas zostać "strefą wolną od czworonoga". Zasady ustalane w domach są bardzo różne: niektóre nie mogą wchodzić na łóżko, kanapę, sypialni (zwłaszcza jeżeli jeden z domowników jest alergikiem), czy do pokoju, w którym klatkę mają gryzonie. Spray do odstraszania psów może się też przydać w przypadku uciążliwego niszczenia rzeczy. Bok kanapy, czy inną rzecz wystarczy regularnie spryskiwać.

Ultradźwiękowy odstraszacz psów - dlaczego to NIE JEST dobry pomysł

Ultradźwiękowy odstraszacz psów reklamowany jest często jako profesjonalny odstraszacz emitujący ultradźwięki niesłyszalne dla ucha ludzkiego. Choć producenci zapewniają, że urządzenie nie powoduje trwałych obrażeń, nie jest to takie oczywiste. Odstraszacz emituje fale, które mogą być bolesne dla zwierząt. Istnieją też podejrzenia, że ultradźwięki mogą być szkodliwe dla ludzi, m.in. mogą powodować problemy z tarczycą.

Psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Czasami konieczne jest odstraszanie ich z konkretnych miejsc- dla dobra ich lub innych stworzeń. Rozwiązaniem lepszym niż generator ultradźwiękowy będzie odstraszacz w sprayu z naturalną kompozycją zapachową, która jest po prostu odczuwana dla psa jako nieprzyjemny zapach (dla ludzi aromat wydaje się całkiem przyjemny).

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%