Zamknij

Gdzie sprawdzić auto przed kupnem w Rzeszowie i okolicach?

11:29, 29.04.2022 | materiał partnera

Każda próba zakupu używanej rzeczy wiąże się z potencjalną możliwością oszustwa – nie inaczej jest w przypadku zakupu samochodów. Auta sprzedawane w Rzeszowie, innych regionach Polski, czy sprowadzane z zagranicy posiadają kilkuletnią historię, która w niektórych przypadkach może być nie do końca jasna dla kupującego. Zdarza się też, że zainteresowany nie do końca zna się na możliwościach sprawdzenia przeszłości oraz faktycznego stanu pojazdu. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym minimalizacja zagrożenia oszustwem w przypadku zakupu samochodu jest możliwa. Dowiedz się, jak w Rzeszowie sprawdzić samochód przed kupnem i dlaczego jest to tak istotne.

Weryfikacja auta przed zakupem to bardzo ważny zabieg

Mogłoby się wydawać, że kupując auto z drugiej ręki największym problemem będzie wybór odpowiedniego modelu, a cała reszta wyjaśni się podczas rozmowy z poprzednim właścicielem, przedstawicielem komisu samochodowego lub zapoznaniem się z rozbudowanym opisem zawartym w ofercie sprzedaży. Byłoby pięknie, niestety realia w wielu przypadkach nie odpowiadają w stu procentach stanowi faktycznemu. W ogromnej ilości przypadków właściciele chcą sprzedać samochód po zawyżonej cenie w stosunku do parametrów i historii samochodu, ukrywając jego defekty i niesprawności. Prawda może okazać się nieco rozbieżna od reklamy sprzedażowej, w której mogą pojawić się nieprawdziwe informacje dotyczące choćby kilometrażu – słynnego cofniętego licznika. Dlatego też bardzo ważna jest dodatkowa weryfikacja auta przed zakupem w każdym przypadku.

Jak sprawdzić samochód przed kupnem?

Istnieje kilka możliwości dotyczących tego, jak sprawdzić samochodu przed kupnem. Jedną z problematycznych kwestii, nad którą należy się najpierw pochylić jest cena samochodu. Dotyczy to zarówno ofert z okolicy Rzeszowa, innych regionów kraju, jak i zagranicznych. Często zawyżana kwota to powielający się kłopot dla potencjalnych kupców auta. W tym przypadku zawsze warto sprawdzić ceny podobnych modeli z bliźniaczymi parametrami w Internecie. Spośród licznych dostępnych ofert na pewno uda się znaleźć samochody odpowiadające temu, którym jesteśmy zainteresowani.

Kolejną kwestią jest historia szkód, dość chętnie ukrywana przez sprzedających. Tu z kolei bardzo przydatny okazuje się numer VIN. Numer VIN to kombinacja znaków, które odpowiadają konkretnemu samochodowi. Posiadając numer VIN można skorzystać z wyszukiwarek internetowych i sprawdzić dane o aucie, którym jesteśmy zainteresowani. VIN to samochodowy PESEL, który posiada każdy pojazd, a w szeregu znaków zakodowane są między innymi: marka samochodu, kraj pochodzenia, producent, rok produkcji, numer seryjny pojazdu oraz parametry, wśród nich: szczegóły silnika, seria pojazdu, zastosowane nadwozie, a także czy została opłacona akcyza w przypadku sprowadzania auta z zagranicy. Obecnie sprawdzanie numeru VIN odbywa się przez Internet lub zaufane firmy oferujące pomoc w sprawdzaniu auta przed kupnem, dzięki czemu z łatwością można zweryfikować samochód, który wystawiony jest na sprzedaż zarówno w Rzeszowie, jak i w znacznej odległości od Podkarpacia.

Podczas sprawdzania samochodu przed kupnem ważne jest również posiadanie numeru rejestracyjnego pojazdu. Ten numer jest kolejną skarbnicą wiedzy odnośnie szeregu parametrów i danych. Wśród nich znajdują się: dane techniczne, terminy i aktualność obowiązkowych badań technicznych oraz odczyt licznika, który nastąpił podczas tych badań, posiadanie ubezpieczenia OC, dotychczasowa liczba właścicieli auta, do jakich celów było używane i przede wszystkim – czy nie figuruje na liście samochodów kradzionych.

Po sprawdzeniu takich informacji lub skorzystaniu z profesjonalnej firmy zajmującej się sprawdzaniem samochodów przed zakupem w Rzeszowie, warto obejrzeć pojazd. Podczas takiej kontroli należy sprawdzić na przykład czy błotniki nie były powtórnie lakierowane, czy na karoserii nie widać defektów nieujętych w opisie, czy działają wszystkie elementy na zewnątrz oraz wyposażenia wewnątrz. Warto spróbować najdrobniejszych szczegółów, jak choćby gniazdka USB lub AUX oraz zapach pochodzący z klimatyzacji, a także zajrzeć do serca samochodu – silnika.

Firma sprawdzająca auta przed kupnem w Rzeszowie

Sprawdzenie i szczegółowe przebadanie samochodu, którym jesteśmy zainteresowani to jak widać nie do końca łatwy zabieg. Wiele osób może nie czuć się na siłach, aby zrobić to samodzielnie. Często obawiamy się przeoczenia pewnych istotnych kwestii z powodu braku fachowej wiedzy albo zwyczajnie nie mamy na to czasu. W takich przypadkach warto skorzystać z usług firmy, która profesjonalnie zajmuje się analizą samochodów. Jeśli chodzi o sprawdzanie auta przed kupnem Rzeszów posiada kilka firm zajmujących się tym na co dzień. Taka szczegółowa analiza pozwoli odkryć wszystkie tajemnice pojazdu, którego kupnem jesteśmy zainteresowani, a dzięki temu nie będziemy czuli ewentualnych obaw przed możliwością napotkania przykrych niespodzianek po zakupie.

Sprawdzanie auta przed kupnem w Rzeszowie warto powierzyć firmie z doświadczeniem i pozytywnymi recenzjami od klientów, a taką jest Motocontroler. Firma ta posiada specjalistów nie tylko w Rzeszowie i okolicy, ale i w całej Polsce, dzięki czemu kontrola interesującego nas samochodu, który znajduje się w dowolnym regionie kraju nie będzie stanowić problemu.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%