Zamknij

5 urządzeń, które warto mieć w swojej firmie

14:18, 02.05.2022 | .

Każde przedsiębiorstwo cechuje się własną specyfiką, jaka narzuca mu wybór określonego rodzaju sprzętu. Istnieją jednak urządzenia mające uniwersalne zastosowanie, dzięki którym wzrasta efektywność pracy, a żmudne czynności doświadczają zalet płynących z automatyzacji. Transformacja cyfrowa ma szczególne znaczenie dla sektorów przemysłu, handlu i logistyki. W dzisiejszym artykule przedstawimy 5 rodzajów urządzeń o doskonałych walorach użytkowych, które warto wdrożyć w swojej firmie.

1. Terminale mobilne i terminale wózkowe

Terminale mobilne przyjęły się w wielu sektorach gospodarki. Te niezwykle uniwersalne urządzenia realizują zadania związane z identyfikacją towarów, rejestrowaniem transakcji, czy aktualizowaniem stanu magazynowego. Zakup ręcznych terminali mobilnych można rozszerzyć o terminale wózkowe, mocowane bezpośrednio do konstrukcji wózka widłowego lub dowolnego pojazdu w firmie. Skanowanie produktów w hali magazynowej przebiega wówczas dużo szybciej, a duży ekran zwiększa bezpieczeństwo i komfort operatorów.

 2. Czytniki kodów kreskowych i czytniki RFID

Każde przedsiębiorstwo zajmujące się obrotem towarów musi posiadać czytniki kodów kreskowych, dzięki którym identyfikacja produktów zajmuje ułamki sekund. Przedsiębiorstwa logistyczne i magazyny powinny natomiast rozważyć montaż systemu RFID. Składa się on z takich komponentów jak znaczniki radiowe, czytniki RFID, a także specjalne oprogramowanie. Bez czytników kodów kreskowych i RFID trudno sobie wyobrazić dziś działalność sklepów, fabryk i magazynów. Rozbudowane funkcje tego typu urządzeń nie ograniczają się wyłącznie do identyfikowania towaru, lecz automatycznie przekazują dane transakcyjne do systemu księgowego i dokonują aktualizacji stanu produktów zgromadzonych w magazynie.

 3. Drukarki kodów kreskowych

Zaletą drukarki kodów kreskowych jest jej ogromna wydajność, połączona z niskimi kosztami eksploatacji i wysoką wytrzymałością mechaniczną. Drukarki kodów kreskowych dzielą się na dwa rodzaje, względem przyjętej technologii druku. Na rynku spotkamy zatem drukarki termotransferowe i termiczne. W urządzeniach termicznych proces wydruku następuje za pośrednictwem głowicy, która „wypala” kod kreskowy na etykiecie. W drukarkach termotransferowych nośnikiem staje się taśma barwna, dająca możliwość wydruku kodów kreskowych w dowolnym kolorze.

 4.Szafy skrytkowe

Kontrola nad aktywami firmowymi stanowi ważny element optymalnego zarządzania majątkiem. Urządzenia elektroniczne to część wyposażenia o bardzo dużej wartości, dlatego warto wdrożyć procedury wydawania ich do pracowników rozpoczynających zmianę, a także kontrolować przeprowadzane za ich pomocą czynności. Szafki skrytkowe to nowoczesne urządzenia, przeznaczone do automatyzacji wydawania i przyjmowania sprzętu elektronicznego od osób zatrudnionych. Szafki skrytkowe usprawniają proces rozpoczynania zmiany, a także zapewniają właścicielowi firmy efektywne narzędzia kontroli nad wyposażeniem.

5. Tablety przemysłowe

Popularność tabletów przemysłowych wynika z ich doskonałych właściwości mechanicznych, świetnych podzespołów wewnętrznych i kompleksowości wbudowanych funkcji. Tablety przemysłowe to sprzęt do zadań specjalnych, gotowy poradzić sobie z najtrudniejszymi warunkami w hali przemysłowej, magazynie, czy chłodni. Z wysokiej jakości podzespołów korzystają także inne firmy, dla których tablet przemysłowy daje gwarancję wieloletniej przydatności do użycia.

 Urządzenia mobilne dla biznesu

Wymienione powyżej urządzenia to dobry punkt wyjścia do usprawnienia działalności dzięki transformacji cyfrowej. Cały opisany tu sprzęt znajdziesz w ofercie dystrybutora urządzeń mobilnych dla biznesu – firmy M2T. Strona www.m2t.com.pl posłuży jako kompendium wiedzy o sprzęcie mobilnym, gotowym do realizacji wielu złożonych zadań.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%