Zamknij

Droga Krzyżowa służb mundurowych

09:14, 14.04.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

W Zwierzyniu w powiecie leskim, odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla służb mundurowych Województwa Podkarpackiego.

To już dziewiąty rok, kiedy w piątek przed Niedzielą Palmową gromadzą się przedstawiciele służb mundurowych wraz z kapelanami oraz władze samorządowe okolicznych gmin i powiatów, by uczestniczyć w drodze krzyżowej. Podkarpacką Policję reprezentowali m.in. Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz komendanci miejscy i powiatowi.

W piątkowe popołudnie odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej pod hasłem „Krzyż znakiem służby i ofiary” dla służb mundurowych Województwa Podkarpackiego. Po raz dziewiąty, funkcjonariusze wraz ze swoimi kapelanami oraz przedstawicielami władz samorządowych wyruszyli w drogę krzyżową z myślą, że każdy mundur to znak służby, poświęcenia życia dla Ojczyzny i drugiego człowieka. W ten szczególny sposób funkcjonariusze co roku przypominają, że są w służbie pokoju i bezpieczeństwa, dla dobra innych ludzi.

Policję reprezentował Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł. insp. Piotr Kluz, komendanci miejscy i powiatowi z Przemyśla, Krosna, Sanoka, Ustrzyk Dolnych i Leska oraz funkcjonariusze z tych jednostek.

Oprócz policjantów, służby mundurowe reprezentowali funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Celnej, Służby Więziennej, Straży Miejskiej w Rzeszowie, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, a także Wojska Polskiego, państwowej i ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, jak również przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego, Polskiego Związku Łowieckiego, Regionalnych Lasów Państwowych oraz Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Karpaty. 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Uhu-huUhu-hu

1 0

Dla nauczycieli nie ma pieniędzy, a tu sobie portrecik za 7 700 zł:
https://wiadomosci.wp.pl/se-marszalek-senatu-zamowil-portret-za-prawie-8-tys-zl-6327341356775041a
lub tu:
https://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/181219617-Portret-Karczewskiego-za-7700-zl-Szczyt-narcyzmu.html 10:51, 14.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone