Zamknij

"Trzeźwe popołudnie" nie dla wszystkich

13:10, 20.05.2019 | RED
Skomentuj
REKLAMA

43 nietrzeźwych kierujących zatrzymali podkarpaccy policjanci podczas piątkowych wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwe popołudnie". Na drogach Podkarpacia funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość kierujących pojazdami. W sumie skontrolowanych zostało blisko 15 tys. kierowców.

Alkohol jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Każdy kto zdecyduje się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających może być potencjalnym sprawcą wypadku. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, w piątek na Podkarpaciu prowadzone były działania pod nazwą „Trzeźwe popołudnie”.

Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Akcja "trzeźwe popołudnie" została przeprowadzona w piątek w godzinach od 13 do 21. 

W tym czasie policjanci skontrolowali 14732 kierowców. Ujawnili 43 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 23 kierującym.

Policjanci apelują, do wszystkich, którzy widząc, że nietrzeźwy chce kierować, by nie pozwolili mu na to! Uniemożliwiając jazdę „pijanemu” kierowcy chronimy przed nieszczęściem nie tylko jego, ale i tych, których może spotkać na swojej drodze.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz