Zamknij

Zabrał nastolatkom 5 złotych, grozi mu więzienie

21:47, 29.05.2019 | RED
Skomentuj
REKLAMA

Najsurowszy środek zapobiegawczy dla 30-letniego mieszkańca województwa lubelskiego, który siłą zmusił dwóch nastolatków do oddania mu pieniędzy w kwocie 5 złotych. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące 30-latek spędzi w areszcie. Za rozbój grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotę około godz. 20.30, dyżurny brzozowskiej komendy został powiadomiony o rozboju, do którego doszło na przystanku autobusowym w Brzozowie. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci, w rozmowie z pokrzywdzonymi nastolatkami, ustalili jego przebieg i rysopis sprawcy.

Do dwóch nastolatków stojących na przystanku autobusowym podszedł agresywny mężczyzna, który zażądał od niech pieniędzy. Napastnik szarpiąc za ubranie zmusił najpierw 17-latka do oddania mu 3 złotych, a następnie postępując w podobny sposób, zabrał 2 złote 14-latkowi. Naocznym świadkiem całego zajścia była 14-latka, która widząc co się dzieje, wezwała na miejsce policjantów.

Młodzi ludzie wskazali funkcjonariuszom kierunek, w którym odszedł napastnik. Chwilę później mężczyzna już był w rękach policjantów. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. W chwili zatrzymania był pijany. Badanie alkomatem wskazało 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut rozboju. Przyznał się do jego popełnienia. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że nie miał złych intencji, a pieniądze potrzebne mu były na bilet, gdyż nie miał się jak dostać do domu.

Wczoraj wobec 30-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Za przestępstwo rozboju może mu grozić kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

SzokSzok

0 0

To chyba żart, czy można zamknąć człowieka na 2 miesiące za kradzież 5 zł. Gdyby to była prawda to - mamy bardzo ciekawe zadanie matematyczne, które powinno być obowiązkowe dla każdego policjanta,sędziego, posła itd. Zaczynamy wiec ==== 5 zł = 500 gr , 2 miesiące = 60 dni. Wiec gościu będzie siedział za 8 groszy dziennie. A teraz pytanie - za ile dziennie będzie siedział Marcin Plichta założyciel Amber Gold który ukradł 851 mln zł. Przypominam ze okradł ponad 11 tys osób. I grozi mu odsiadka max 17 lat.
Czy to sen czy jawa???? 21:08, 30.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MarcelMarcel

0 0

"W sobotę około godz. 20.30, dyżurny brzozowskiej komendy został powiadomiony o rozboju.Do dwóch nastolatków stojących na przystanku autobusowym podszedł agresywny mężczyzna, który zażądał od niech pieniędzy." To była napaść na młodych ludzi, a nie zwykła kradzież 5 zł ze skarbonki. 10:01, 31.05.2019