Zamknij

MEDYKA: Straż Graniczna zatrzymała skradzione pojazdy za 200 tys.

10:49, 25.09.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj


W Medyce Straż Graniczna zatrzymała skradzione auto oraz quada. Wartość pojazdów oszacowano na 200 tys.

Forda z niemieckiej wypożyczalni aut usiłowało bezprawnie wywieść na Ukrainę dwóch obywateli Niemiec. Z kolei poszukiwanego m.in. przez Interpol quada, przewoził 29-letni Ukrainiec.


Pierwsze zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (23 września).
Dwóch obywateli Niemiec w wieku 31 lat zgłosiło się do odprawy na wyjazd z Polski najpierw w Korczowej, a następnie w Medyce.
Mężczyźni podróżowali fordem mondeo (rok prod. 2019 r.) należącym do niemieckiej wypożyczalni aut. Do kontroli przedstawiali kserokopię dowodu rejestracyjnego. Poinformowani przez funkcjonariuszy SG o braku możliwości przekroczenia granicy na podstawie kopii dokumentu, zawrócili do Polski. Strażnicy graniczni zdecydowali się jednak poinformować niezwłocznie właściciela pojazdu o „podejrzanym ruchu” najemców. Wskutek pozyskanej informacji zgłoszono kradzież.
Po kilku godzinach obywatele Niemiec podjęli kolejną próbę przekroczenia granicy, tym razem w Medyce. Podczas sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych funkcjonariusze SG ustalili, że pojazd wart ok. 150 tyś złotych jest już w zainteresowaniu niemieckich służb.

Z kolei wczoraj (24 września) również na przejściu granicznym w Medyce, Straż Graniczna udaremniła próbę wywozu na Ukrainę quada marki Can-am. Pojazd wart. ok 50 tys. złotych (rok prod. 2016) przewoził 29-letni obywatel Ukrainy. W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach ustalono, że sprzęt został skradziony w Holandii i jest m.in. w zainteresowaniu Interpolu.

W obu przypadkach dalsze postępowanie prowadzi Policja.
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone