Zamknij

Zatrudniali nielegalnie cudzoziemców. Zatrzymano 19 osób.

13:51, 30.09.2019 | .
Skomentuj
REKLAMA

Kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców przez firmę montażową wykonującą zlecenie w Zadąbrowiu na Podkarpaciu przeprowadzono w minionym tygodniu. Aż 19 nielegalnie pracujących monterów ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej w momencie wejścia na posesję.

Kontrola legalności zatrudnienia to jedno z ustawowych zadań Straży Granicznej.

W miniony czwartek (26 września) funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce skontrolowali firmę realizującą zlecenie dla przedsiębiorcy działającego na terenie strefy ekonomicznej w m. Zadąbrowie w gminie Orły. Ustalono, że na posesji pracuje wielu cudzoziemców.

W trakcie kontroli stwierdzono 19 obcokrajowców (18 ob. Ukrainy i 1 ob. Białorusi) wykonujących prace w zakresie montażu konstrukcji stalowych. Mężczyźni nie posiadali dokumentów uprawniających do wykonywania legalnej pracy w Polsce.

Wszyscy ujawnieni cudzoziemcy zostali zobowiązani do opuszczania terytorium RP. Otrzymali także zakazy wjazdu na terytorium Polski oraz terytorium innych państw Schengen. W stosunku do firmy która ich zatrudniała, zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie. W tego typu przypadkach przepisy prawa przewidują dla nieuczciwych pracodawców kary pieniężne w wysokości od 1 do 30 tys. złotych.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Staży Granicznej przeprowadzili ponad 200 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców. Łącznie skontrolowano ponad 3400 osób.  W trakcie czynności okazało się, że prawie 350 obcokrajowców pracowało nielegalnie. Byli to głównie obywatele Ukrainy.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz