Zamknij

Fałszywe prawo jazdy zatrzymane w Budomierzu

09:20, 18.11.2019 | .
Skomentuj
REKLAMA

Strażnicy graniczni z Budomierza ujawnili fałszywe prawo jazdy. Posłużył się nim ukraiński kierowca busa. Mężczyzna usłyszał zarzuty i wrócił na Ukrainę. Ujawniony dokument, to już 150 fałszywe prawo jazdy ujawnionym w bieżącym roku przez Straż Graniczną na Podkarpaciu.


Mężczyzna zgłosił się do kontroli granicznej w nocy 15 listopada na wjazd do Polski w Budomierzu.
29-letni obywatel Ukrainy, kierowca busa podróżował wraz z 9 pasażerami.
W trakcie kontroli funkcjonariusz Straży Granicznej zakwestionował autentyczność prawa jazdy wydanego rzekomo przez władze Ukrainy. Badanie dokumentu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdziło wątpliwości. Zawarte tam dane miały niewłaściwy format, brakowało również innych zabezpieczeń.
Kierowca usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa - wykorzystania podrobionego dokumentu jako autentycznego, do czego się przyznał. Sprawa zostanie skierowana do sądu.  Dodatkowo ze względu na brak wymaganego ubezpieczenia odmówiono mu wjazdu i skierowano z powrotem na Ukrainę.
Ujawnione w Budomierzu fałszywe prawo jazdy jest 150-tym tego typu dokumentem ujawnionym w bieżącym roku przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. Ponad 85% z nich to fałszerstwa ukraińskich dokumentów. Odnotowano również przypadki kiedy fałszywe uprawnienia przedstawiali cudzoziemcy jadący do pracy w zawodzie kierowcy. 
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz