Zamknij

KORCZOWA: udaremniono wywóz kradzionych rowerów

08:59, 26.11.2019 | .
Skomentuj
REKLAMA

W miniony weekend (23-24 listopada), na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy przewozili kradzione rowery. Oba jednoślady zaginęły tydzień wcześniej na terenie Niemiec. Figurowały w bazach poszukiwawczych. Teraz wrócą do właścicieli.

W sobotę, 23 listopada, obywatel Ukrainy stawił się do odprawy granicznej na wyjazd z Polski. W przestrzeni bagażowej swojego pojazdu transportował rower marki Hercules o wartości ponad 1000 złotych.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że od tygodnia jednoślad figuruje w niemieckich bazach danych jako kradziony. W trakcie wyjaśnień ob. Ukrainy twierdził, że rower zakupił na bazarze w Niemczech i nie miał świadomości, że może on pochodzić z przestępstwa.

Do analogicznej sytuacji doszło następnego dnia rano. Strażnicy graniczni udaremnili wywóz roweru marki Cube. Po sprawdzeniu okazało się, że został skradziony w niemieckiej Koloni. Rower o wartości 1000 złotych usiłował wywieźć 45-letni Ukrainiec.

Kradzione rowery, podobnie jak pojazdy, trafiają do europejskich baz danych dostępnych dla policji i służb granicznych. W Polsce działania takie koordynuje Polsko - Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych w Świecku.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG zatrzymali na granicy państwa  22 rowery o łącznej wartości przekraczającej 51 tys. zł. Nowością są próby wywozu elektrycznych, coraz bardziej popularnych jednośladów. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

essaessa

0 0

upadlińskie ścierwo 08:05, 27.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz