Zamknij

Włamanie do myjni bezdotykowej. Sprawcy mieli przy sobie maczetę

13:28, 07.02.2020 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Ustrzyccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do myjni samochodowej i ją okradali. Dwaj mieszkańcy powiatu przemyskiego usłyszeli już zarzuty. Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, jakie mają na swoim koncie.

Do zatrzymania podejrzanych doszło w nocy z 5 na 6 lutego br. Dyżurny ustrzyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że ktoś włamuje się do myjni samoobsługowej. Po przyjeździe na miejsce patrolu, okazało się, że sprawcy uciekli. Funkcjonariusze służby patrolowej zauważyli na jednej z ulic Ustrzyk Dolnych forda, którym mogli poruszać się rzekomi włamywacze. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy powiatu przemyskiego. Jeden z nich ma 31 lat, a drugi 44 lata. 

Podczas sprawdzania samochodu policjanci znaleźli w nim maczetę oraz kurtki i obuwie do zmiany. Przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze zauważyli w saszetce dużą ilość monet. Przy satrszym znaleziono ponadto substancje w postaci kryształków, która zostanie przekazana do dalszych badań. Podejrzani przyznali się, że włamali się do myjni. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a sprawą zajęły się służby kryminalne. Policjanci zabezpieczyli blisko 100 monet 5 złotowych i kilkanaście o innych nominałach, jak również banknoty w kwocie około 1000 złotych. 

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili także, że mężczyźni mają na swoim koncie podobne przestępstwa. Obja są także objęci policyjnymi dozorami. Funkcjonariusze zawnioskowali o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymaczasowego aresztowania. Ustalono także, że zatrzymani mogli włamać się do automatów wrzutowych w innych powiatach województwa podkarpackiego.

 

źr.: KPP Ustrzyki Dolne

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JaJa

0 1

RPZ'ty 19:55, 07.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone