Zamknij
REKLAMA

Powstanie druga część obwodnicy Sanoka

13:18, 13.02.2020 | K.S
Skomentuj Starostwo Powiatowe w Sanoku
REKLAMA

Marzenia się spełniły. W planach jest druga część obwodnicy Sanoka w ciągu drogi krajowej nr 84. Dobrą wiadomość przekazali 9 lutego w czasie konferencji prasowej w Rzeszowie Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, Bogdan Rzońca, poseł do PE oraz Marek Kuchciński, poseł na Sejm RP. Obwodnica Sanoka to kolejny etap inwestycji udostępnionej kierowcom 31 stycznia br.

Celem jej rozbudowy jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego w ciągu dróg krajowych nr 28 oraz nr 84 z centrum Sanoka. Dzięki inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego oraz zwiększenie przepustowości dróg. Nowa trasa poprawi również dostępność komunikacyjną, ułatwiając wyjazd w kierunku Przemyśla.

Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.

– Wielokrotnie rozmawiałem w sprawie budowy obwodnicy Sanoka z ministrem Andrzejem Adamczykiem i Rafałem Weberem – mówi Stanisław Chęć, starosta sanocki. – Zabiegałem również o uwzględnienie inwestycji w Strategii Rozwoju Województwa – Podkarpackie 2030. Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości dla mieszkańców naszego powiatu.

Planowany termin ogłoszenia przetargu to czwarty kwartał 2021 roku.

Inwestycja powstanie w ramach opracowanego w Ministerstwie Infrastruktury Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W planach jest wybudowanie łącznie ok. 820 km nowych dróg do 2030 roku, a program ma kosztować ok. 28 mld zł. Pieniądze będą pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego, dla którego spodziewane jest zasilenie środkami europejskimi.

W województwie podkarpackim, poza obwodnicą Sanoka, powstanie również obwodnica: Brzostka i Kołaczyc w ciągu drogi krajowej nr 73, Jasła w ciągu drogi krajowej nr 73, Kolbuszowej w ciągu drogi krajowej nr 9, Miejsca Piastowego w ciągu drogi krajowej nr 28, Nowej Dęby w ciągu drogi krajowej nr 9, Pilzna w ciągu drogi krajowej nr 73 oraz Przemyśla w ciągu drogi krajowej nr 28/77.

 

źr.: Starostwo Powiatowe w Sanoku

 

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

000000

4 1

Przetarg dopiero na koniec 2021 a gdzie tu do wbicia 1 łopaty. Równie dobrze można napisać ze powstanie 3 odcinek. Jak zaczną budować to wtedy informować a narazie to są tylko plany i nic więcej. 19:46, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SanoczaninSanoczanin

2 4

Ale sukcesem jest ze został;a wpisana na listę 100 obwodnic, na dodatek program jest 10 letni a sanocki odcinek jest na początku listy realizacji!. Teraz tylko pilnować aby wszystko szlo zgodnie z planem., rząd raczej nie zmieni sie w ciągu tych 2 lat a wiec naprawdę jest szansa ze budowa ruszy. Tu gratulacje dla posła Piotra Uruskiego ze nie pisał pism o skrócenie itp, tylko zabiegał o ta inwestycje dla Sanoka i mu się udało. 09:50, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz