Zamknij

Korczowa: Fałszywa wiza i stemple. Obywatel Ghany nie wjechał do Polski!

14:12, 02.03.2020 | .
REKLAMA
Skomentuj

W Korczowej strażnicy graniczni ujawnili fałszywą duńską wizę oraz stemple kontroli granicznej trzech europejskich państw. 25-letni Ghańczyk kupił je za 500 euro na Ukrainie, i na ich podstawie chciał dotrzeć do Holandii.

25-letni cudzoziemiec zgłosił się do kontroli granicznej 29 lutego w Korczowej. Podróżował autobusem kursowym z Ukrainy do Niemiec.

Funkcjonariuszka Straży Granicznej nabrała podejrzeń co do autentyczności duńskiej wizy oraz stempli kontroli granicznej zamieszczonych w paszporcie należącym do mężczyzny.

Szczegółowe sprawdzenia dokumentów oraz danych z międzynarodowych baz potwierdziły fałszerstwo. Ghańczyk od razu przyznał się do oszustwa. Dodał, że dokumenty kupił za 500 euro w trakcie pobytu na Ukrainie. Fałszywe stemple kontroli granicznej z Hiszpanii, Danii oraz Holandii miały potwierdzić rzekomo odbyte podróże i zwiększyć wiarygodność wizy.

Cudzoziemiec dobrowolnie poddał się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Straż Graniczna wydał mu decyzję o odmowie wjazdu i skierował z powrotem na Ukrainę.

Ujawniona fałszywa wiza jest pierwszym tego typu przypadkiem ujawnionym w 2020 roku przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. W dwóch pierwszych miesiącach br. ujawniono łącznie 47 fałszywych odbitek stempli kontroli granicznych.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu, materiały nadesłane

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone