Zamknij
REKLAMA

Afgańczycy ukryci w naczepie tira

17:30, 06.07.2020 | .
Skomentuj
REKLAMA

Na parkingu w miejscowości Kombornia na Podkarpaciu wezwani przez kierowcę mundurowi ujawnili w naczepie tira troje imigrantów z Afganistanu. Z uwagi na ich stan zdrowia na miejsce wezwano karetkę pogotowia.

W niedzielę 5 lipca, na stacji paliw w Komborni (powiat krośnieński) kierowca tira wracającego z Serbii do Rosji usłyszał dochodzące z naczepy podejrzane odgłosy. Natychmiast zadzwonił na numer alarmowy 112.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze policji, straży pożarnej, służby celno-skarbowej oraz straży granicznej z Sanoka.

Okazało się, że w naczepie tira transportującego metalowe elementy,  ukryło się trzech młodych mężczyzn. Ustalono, iż cudzoziemcy to obywatele Afganistanu – dwóch braci i ich znajomy. Mężczyźni byli bardzo osłabieni i natychmiast trafili do szpitala w Krośnie. Kierowca samochodu którym podróżowali twierdził, że nic nie wiedział o pasażerach ukrytych w naczepie.

Aktualnie stan zdrowia imigrantów jest dobry.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka szczegółowo badają okoliczności związane z nielegalną migracją. Afgańczycy odpowiedzą za próbę nielegalnego przekroczenia granicy państwowej.

Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy jest to trzecie tego typu zdarzenie. Pod koniec maja w naczepie tira wracającego z Grecji patrol Straży Granicznej ujawnił dwóch nielegalnych imigrantów z Afganistanu, a miesiąc potem zatrzymano 6 Afgańczyków ukrytych w transporcie arbuzów z Grecji.Od początku 2020 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali łącznie 75 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji w celach migracyjnych. Polskę traktowali jako kraj tranzytowy w drodze do krajów Europy Zachodniej.

 

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz