Zamknij

Policjanci i Sanepid kontrolują przestrzeganie obostrzeń w związku z pandemią

10:11, 13.08.2020 | MF
Skomentuj Fot. KPP Ustrzyki Dolne
REKLAMA

Policjanci każdego dnia prowadzą działania, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19. Funkcjonariusze sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu jak też turyści odwiedzający Bieszczady zasłaniają usta i nos, a także czy zachowują odpowiedni dystans. W środę, działania prowadzono wspólnie z przedstawicielami sanepidu.

Policjanci regularnie prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. Celem policyjnych działań jest też wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia. Funkcjonariusze i przestawiciele Inspekcji Sanitarnej w Ustrzykach Dolnych w środę kontrolowali sklepy i inne lokale usługowe. Zwracano uwagę, czy klienci oraz pracownicy tych obiektów przestrzegają obowiązku zasłaniania nosa oraz ust. Takie wzmożone kontrole będą kontynuowane.

Policjanci cały czas podkreślają, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Pamiętajmy, że nadal panuje pandemia i wysokie ryzyko zarażenia się koronawirusem. I chociaż podczas przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze stosowali pouczenia, to w przypadkach rażącego naruszenia przepisów mogą nałożyć mandat do 500 zł, bądź skierować wniosek do sądu o ukaranie, a także powiadomić inspektowa sanitarnego. Grzywna nałożona przez tę instytucję to kwota nawet 30 tys. zł.

Źródło: KPP Ustrzyki Dolne

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz