Zamknij

Teatralizowane dzieje Leska już wkrótce

08:59, 01.10.2020 | MF
Skomentuj
REKLAMA

„Jedno życie leskie – dziejowe szelesty miasta” to historyczna wystawa o Lesku, na którą czekaliśmy całe lata! Doczekaliśmy się jej w roku rozpoczynającym 550-lecie istnienia miasta Leska.


Już od najbliższej niedzieli 4 października każdy z Was będzie mógł przeżyć teatralizowaną lekcję historii na poddaszu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na zwiedzających czekać będzie niezwykłe połączenie muzyki, światła, mroku, cieni i historycznych eksponatów leskich skomponowanych w jedność przez Jarosława Figurę - wybitnego aktora, reżysera i scenografa z Lublina. Będzie to przestrzeń pełna plastyki, dźwięku oraz działań interaktywnych z udziałem zwiedzających. Wernisaż wyróżni się dodatkowo działaniami teatralnymi, a całość z pewnością uruchomi Waszą wyobraźnię przenosząc Was w świat przodków tworzących nasze miasto.
Pamięć o wielkich leszczanach i historii Leska znajdzie nareszcie na stałe swoje miejsce, do którego zapraszamy zarówno naszych mieszkańców jak i odwiedzających miasto turystów.
Wystawa będzie czynna dla Państwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w soboty od 10.00 do 14.00.Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra".

Projekt realizowany jest przez Bieszczadzki Dom Kultury przy współpracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesku, Leskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, Biura Promocji Kultury i Turystyki, uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Lesku oraz Basenu Aquarius.

 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Lesko

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz