Zamknij

Nowy posterunek w Zagórzu

09:54, 15.12.2020 | RED
Skomentuj KWP
REKLAMA

Policjanci Posterunku Policji w Zagórzu rozpoczęli służbę w nowej siedzibie. Nowoczesny budynek stworzony został od podstaw, a jego budowa była odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców oraz lokalnego samorządu. Policjanci otrzymali również nowoczesny radiowóz hyundai tucson, który będzie wykorzystywany do służby w terenie.

Budowa nowej siedziby Posterunku Policji w Zagórzu to inwestycja, na którą już od wielu lat czekali policjanci i mieszkańcy. Funkcjonariusze dotychczas pełnili służbę w budynku, który wybudowany został w latach 60. XX wieku. Warunki lokalowe były trudne. W ostatnich latach rozważano przeprowadzenie gruntownego remontu, ale ostatecznie zdecydowano, że bardziej racjonalnym rozwiązaniem będzie budowa nowego obiektu. Działkę pod budowę posterunku przekazał samorząd Zagórza. Mieści się ona przy ul. Słonecznej 2. We wrześniu 2019 r. uroczyście wmurowano akt erekcyjny.

Nowobudowany obiekt odpowiada najnowszym standardom. Jest to budynek murowany, dwukondygnacyjny. Powierzchnia użytkowa wynosi 207 m2, kubatura budynku blisko 1100 metrów sześciennych. Budynek został wyposażony w niezbędną infrastrukturę. Warunki pracy policjantów zdecydowanie się poprawiły. Oprócz pomieszczeń służbowych, dysponują pomieszczeniami technicznymi, zapleczem socjalnym i sanitarnym. Komfortowe są też warunki przyjmowania interesantów.

W ramach inwestycji powstał również garaż wewnętrzny dwustanowiskowy oraz parking przewidziany na 10 pojazdów. Teren wokół został zagospodarowany i ogrodzony.

Policjanci z Zagórza mają również do swojej dyspozycji nowy radiowóz marki Hyundai Tucson, który został zakupiony z połączonych środków samorządu Zagórza i Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020.

Inwestycja  finansowana była ze środków Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020, jej wartość sięgnęła blisko 2 milionów złotych.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz