Zamknij

Żłobek w Lesku gotowy na przyjęcie dzieci! [FILM]

16:46, 23.02.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Samorządowy Żłobek w Lesku gotowy na przyjęcie pierwszych dzieci. W połowie lutego odbyły się dni otwarte, podczas których rodzice wraz z dziećmi mogli odwiedzić placówkę oraz poznać przyszłe opiekunki.

Prace nad budową żłobka rozpoczęły się w czerwcu 2020 roku. Termin realizacji był bardzo krótki, gdyż zadaniem Gminy Lesko było zakończyć działania do końca 2020 roku. Docelowo w żłobku jest 40 miejsc, z czego na ośmioro dzieci przypada jedna opiekunka. W placówce znajdują się dwie duże sale z podziałem na te dla dzieci młodszych jak i starszych.

Inwestycja rozwiązuje wiele problemów. Po pierwsze maluchy będą miały fachową opiekę, po drugie żłobek będzie oferował ceny konkurencyjne w porównaniu do prywatnych żłobków w okolicy, a po trzecie stworzyliśmy kolejne miejsca pracy

– mówi Adam Snarski, Burmistrz Miasta i Gminy Lesko.

Na samym początku, w żłobku przewidywany był catering. W związku z tym, że Urząd Miasta znalazł pewne oszczędności w procesie budowania, udało się wygospodarować pieniądze na to, by w kuchnia znajdowała się na miejscu. W ten sposób dzieci będą miały szybki dostęp do świeżych posiłków, które będą przygotowywane przez kwalifikowanych kucharzy i dietetyków.

Cała inwestycja kosztowała ponad 2 000 000 złotych z czego 1 300 000 złotych pochodził z dofinansowania w ramach programu „Maluch+”. Pozostała kwota ponad 900 000 złotych pochodzi również ze środków zewnętrznych.

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

VONVON

1 0

Będą robili zdjęcia, jeśli tak to powiadomić sanoczan. 12:16, 25.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%