Zamknij

Likwidacja dyspozytorni pogotowia ratunkowego w Sanoku!

08:00, 27.02.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku
REKLAMA

Dyspozytornia Medyczna w Sanoku przeszła do historii bieszczadzkiego ratownictwa. Od wczoraj, teren operacyjny całego województwa podkarpackiego przejęła Dyspozytornia Medyczna w Rzeszowie.

Dyspozytornia w jednym miejscu jest efektem zaplanowanej wiele lat temu centralizacji. Przykład takiego działania miał miejsce w 2015 roku, kiedy to małe dyspozytornie zlokalizowane w szpitalach powiatowych w Ustrzykach Dolnych, Lesku, Sanoku oraz Brzozowie zostały przeniesione do jednego miejsca w Sanoku.

Rolą Dyspozytora Medycznego jest przyjęcie wezwania i wysłanie karetki w miejsce zdarzenia. Dyspozytor "opiekuje" się każdym przypadkiem wymagającym szczególnego potraktowania - instruuje świadków zdarzenia, precyzyjnie naprowadza Zespół Ratownictwa pod właściwy adres czy uzgadnia miejsce przyjęcia pacjenta.

Kończy się epoka, którą będziemy dobrze pamiętać. Jednocześnie z optymizmem patrzymy w przyszłość mając nadzieję, że nowy rozdział jaki pisze nam historia nie będzie gorszy

- czytamy w mediach społecznościowych Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego.

Co dalej z pracą dla sanockich dyspozytorów?

Mimo centralizacji dyspozytorni medycznej, część pracowników z Sanoka rozpocznie pracę w Rzeszowie. Jak informuje Bieszczadzkie Pogotowie, założenia są takie, że dyspozytorzy będą przydzieleni do "obsługi" swojego rodzimego terenu, który już znają.

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%