Zamknij

W Wańkowej powstanie nowoczesna stacja narciarska!

08:50, 08.03.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Zdj. ilustracyjne
REKLAMA

W miejscowości Wańkowa w bieszczadzkiej gminie Olszanica powstaje jedna z najnowocześniejszych stacji narciarskich. Centrum aktywnej turystyki i sportu Bieszczad Ski może rozpocząć swoją działalność już w grudniu tego roku.

Gmina Olszanica zdecydowała się na dość nieszablonową inwestycję. W Wańkowej powstać ma najnowocześniejsza i największa stacja narciarska w województwie podkarpackim. Ośrodek funkcjonować będzie nie tylko zimą ale także latem. W planach samorządu jest budowa czterolinowej, najdłuższej w Polsce i jednej z najdłuższych w Europie tyrolek. Ta, ale także inne atrakcje mają przyciągnąć rzeszę turystów.

Inwestycja zakłada również budowę wyciągu krzesełkowego z niezbędnym zapleczem technicznym, budowę wielofunkcyjnego budynku użyteczności publicznej wraz z niezbędnym wyposażeniem, systemem monitoringu oraz instalacjami typu OZE.

Bieszczad Ski stanie się kołem zamachowym rozwoju naszej gminy

– uważa Robert Petka, zastępca wójta gminy Olszanica.

Ceny gruntów w Wańkowej na przestrzeni ostatniego czasu zdecydowanie wzrosły. Jest to dobra informacja, gdyż mieszkańcy, posiadacze ziem stają się zasobniejsi. Jak podkreśla Robert Petka, coraz chętniej pojawiają się inwestorzy z terenu gminy Olszanica.

Wstępnie o tym projekcie mówiono ponad 2,5 roku temu. Wówczas większość słuchaczy nie wierzyła, że w tym miejscu może dojść do takiej inwestycji. Gdy pomysł pojawił się miał kosztować 11-12 milionów złotych. Teraz koszt budowy oszacowano na 30 milionów złotych. Gmina Olszanica otrzymała już wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ubiega się także o kolejne dotacje w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych: program dla gmin turystycznych (tu liczy na 2,4 milionów złotych i program dla gmin popegeerowskich (5 milionów złotych). 

Ideą inwestycji jest przede wszystkim rozwój gminy i zatrzymanie migrujących do większych miast i za granicę młodych mieszkańców tych terenów. 

Planowana data zakończenia realizacji projektu to grudzień 2021 roku. 

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

iTiiTi

1 0

Stać Was nie musicie się martwić przyłączeniem do miasta np. Leska, róbcie więc swoje. 18:40, 08.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%