Zamknij

Inwestycje wodno-kanalizacyjne w Sanoku. Wkrótce rozpoczną się prace

12:01, 06.04.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. Urząd Miasta Sanok
REKLAMA

Wkrótce w Sanoku rozpoczną się długo wyczekiwane inwestycje wodno-kanalizacyjne. Przeprowadzone pracę zminimalizują szkody w środowisku związane z brakiem odpowiedniej infrastruktury.

Na planowane inwestycje miasto otrzymało wsparcie finansowe w wysokości 2,6 milionów złotych. W ramach prac wybudowana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej o długości niemal 2,5 km oraz pompownia ścieków, która ułatwi w znacznym stopniu funkcjonowanie mieszkańców. Sieć kanalizacji sanitarnej ma powstać dla terenów przy ulicy Kmicica, Jagiełły, Turystycznej, Kolorowej, Łany, Ustrzyckiej, Kawczyńskiego, Słowackiego – MPZP Jasna I, Jezierskiego oraz Królowej Jadwigi.

Ponadto na odcinku ulicy Kmicica i Jagiełły powstanie sieć wodociągowa, przy ulicy Ustrzyckiej i Kawczyńskiego zaplanowano budowę przepompowni ścieków z instalacją elektryczną, a przy ulicy Jezierskiego sieci kanalizacji deszczowej.

Są to działania, które realizowaną będą również z myślą o przyszłych mieszkańcach, którzy zasiedlą te tereny

- informuję Urząd Miasta.

Inwestycja wodno-kanalizacyjna planowana była już od dawna, jednak główną przeszkodą do realizacji zadania był brak pieniędzy. Teraz dzięki wsparciu z rządowego programu Funduszu Inwestycji Lokalnych może ona zostać zrealizowana.

(Urząd Miasta Sanok)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%