Zamknij
REKLAMA

Utrudniony dojazd ratowników do poszkodowanej. Musieli przebić się przez barykady

17:18, 08.06.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. GOPR Bieszczady | Facebook
REKLAMA

Bieszczadzka Grupa GOPR otrzymała wezwanie do kobiety, która odczuwała sile bóle brzucha. Niestety z powodu barykad, zasieków i przekopów, przejazd na odcinku kilkuset metrów zajął ratownikom dłużej niż pokonanie trasy z Ustrzyk Górnych do Mucznego.

W sobotę GOPRowcy otrzymali wezwanie w okolicę Muczego, gdzie znajdowała się kobieta, która potrzebowała natychmiastowej pomocy. Dzięki danym współrzędnym ratownikom udało dotrzeć się we wskazane miejsce. Okazało się, że jest to teren obozowania Wilczyc - oddolnego ruchu działającego na rzecz "obrony" lasu, który od pięciu miesięcy okupuje tamto miejsce.

Końcem kwietnia Nadleśnictwo Stuposiany poinformowało o fakcie zdemolowania drogi i utrudnienia dojazdu w to miejsce różnym służbom, w tym GOPR czy Straży Granicznej. Pokonanie kilkunastometrowego odcinka zajęła ratownikom więcej czasu niż pokonacie dwudziestokilometrowej drogi z Ustrzyk Górnych do Mucznego. 

W obozie nikt nie wiedział, gdzie dokładnie znajduje się kobieta potrzebująca pomocy. Jak się okazało później została ona sprowadzona do głównej drogi i tam Straż Graniczna wezwała do niej karetkę pogotowia.

Nadleśnictwo wielokrotnie kontaktowało się z protestującymi aby udrożnili drogę, której przejazd zablokowali. Pech chciał, że ktoś z przebywających na terenie obozu potrzebował pomocy (na szczęście ją dostał). Wczoraj przechodziłem przez część obozu i faktem jest, że droga jest rozkopana w wielu miejscach oraz poukładane są kawałki drewna w poprzek drogi, co uniemożliwia przejazd

- informuje internauta.

(GOPR Bieszczady)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%