Zamknij

SANOK: Rodzinny Piknik Charytatywny - Ku Pamięci Kubusia!

15:33, 21.07.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższą niedzielę w sanockim skansenie odbędzie się Rodzinny Piknik Charytatywny ku czci Kubusia Zwierzchowskiego z Bliznego, który zmarł w poniedziałkowy wieczór.

Zebrane podczas pikniku pieniądze miały być przeznaczone na bardzo drogą operację Kubusia w Stanford w USA. Niestety, w poniedziałkowy wieczór dotarła do nas bardzo smutna wiadomość - chłopiec zmarł. Rodzice czteromiesięcznego maluszka podjęli decyzję o pomocy finansowej dla Bartusia chorego na SMA, który również toczy dramatyczną walkę o życie. 

Podczas niedzielnego pikniku organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, zarówno dla młodszych, jak i starszych. Do Sanoka zawitają motocykliści, którzy zawsze wspierają akcje pomocowe oraz największy Monster Truck od Pszemkovsky Garage. Właśnie ten sam pojazd pojawił się w teledysku piosenki "Zygzak" Ekipy Friza. Wszyscy zainteresowani będą mogli zrobić sobie zdjęcie, ale także skorzystać z niezapomnianej przejażdżki. Ponadto w pikniku wezmą udział wojskowi. Zaprezentują oni wykrywacz metali i ruchomą strzelnicę.

Przygotowana zostanie też ogromna strefa dla najmłodszych, którzy spędzą aktywnie czas z animatorami. Będą gry i zabawy, bańki mydlane, a w tym czasie rodzice będą mogli spokojnie odpocząć.

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe pokaże, jak należy udzielać pierwszej pomocy i oczywiście zadba w czasie pikniku o zdrowie wszystkich uczestników. W punkcie medycznym Konsylium będzie okazja na zmierzenie sobie ciśnienia, poziomu cukru i pojemności płuc. OSP Niebieszczany zaprosi dzieci, młodzież i dorosłych do zabawy i konkursu w budowanie wieży ze skrzynek, z kolei okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich zadbają o to, by nikt nie był głodny.

Lista atrakcji codziennie się powiększa, więc na czym się zakończy do niedzieli? Sami nie wiemy! Wiemy, że będzie głośno i radośnie! Będzie się działo i znowu nocy będzie mało! Oj zapędziliśmy się albo i nie!

- mówią organizatorzy.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół PIERSI. Na sanockiej scenie nie zabraknie na pewno ich największego hitu - "Bałkanica". Wcześniej zagra gwiazda disco polo - Kordian. Potem Angela Gaber, niezawodna, rock'n'rollowa grupa Bieszczadersi, Pakoszowianie oraz boliwijski zespół Entre dos Aguas un Teatro. Dodatkowo zajęcia zumby poprowadzi Julita Fałek.

O bezpieczeństwo wszystkich uczestników zadbają strażacy z OSP Olchowce, OSP Niebieszczany, KPP Sanok oraz ratownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego. Całą imprezę ubezpiecza sanocka firma m-Ubezpieczenia 

Najważniejsza rzecz: ZA KAŻDĄ ATRAKCJĘ TRZEBA WRZUCIĆ DO BARTUSIOWEJ PUSZKI. Nasi wolontariusze będą stali przy wejściach do Skansenu i przy każdym stoisku z jedzeniem i atrakcjami. BAWMY SIĘ ŚWIETNIE, ALE NIE ZAPOMINAJMY, PO CO TAM SIĘ ZBIERAMY! Ratujemy zgodnie z życzeniem rodziców Kubusia - maleńkiego BARTUSIA To nasz jedyny cel Otwórzcie zatem serca i portfele 

- dodają organizatorzy.

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Tnt Tnt

0 0

A ja czytałem że dla miłoszka 21:09, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%