Zamknij
REKLAMA

Dożynki gminne w leskim amfiteatrze

09:10, 11.09.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Zdj. ilustracyjne
REKLAMA

W najbliższą niedzielę w leskim amfiteatrze odbędą się Dożynki Gminy Lesko. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:30 pod budynkiem Urzędy Miasta i Gminy.

O godzinie 12:30 spod budynku Urzędu Miasta i Gminy wyruszy korowód dożynkowy, udając się do Kościoła Parafialnego w Lesku na uroczystą Mszę Świętą, po której to kolorowy orszak ruszy dalej, do miejskiego amfiteatru. Tutaj o godzinie 15:00 nastąpi uroczyste otwarcie Dożynek, w trakcie którego burmistrz Adam Snarski odbierze z rąk starostów chleb wypieczony w tegorocznych zbiorów. Na scenie zaprezentują się też korowody dożynkowe.

Starostami tegorocznych dożynek będą młodzi rolnicy: Aleksandra Łuczejko i Kacper Mikołajczak z Hoczwi, przejmujący  gospodarstwa rolne ze spracowanych rąk swoich rodziców. To piękny symbol ciągłości międzypokoleniowej i tradycji wsi leskiej.

Dożynki będą czasem dobrej muzyki w wykonaniu góralskiej kapeli Janicek, a do wieczornego tańcowania przygrywać będzie zespół Cool Band. Obok wspólnej zabawy i wspaniałych występów nie zabraknie również atrakcji dla dzieci i pysznych regionalnych przysmaków. Na terenie dożynek znajdować będzie się mobilny punkt szczepień oraz namiot Narodowego Spisu Powszechnego, jak też Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%