Zamknij
REKLAMA

Niedaleko Arłamowa zatrzymano dwie afgańskie rodziny z dziećmi

18:19, 21.09.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. BiOSG
REKLAMA

Pogranicznicy zatrzymali dziesięciu obywateli Afganistanu, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Celem ich nielegalnej wędrówki miały być kraje Europy Zachodniej.

Do zdarzenia doszło w sobotę w miejscowości Kwaszenina w powiecie bieszczadzkim. Pogranicznicy z Wojtkowej zatrzymali dwie afgańskie rodziny z dziećmi w wieku od 12 do 16 lat. Granicę z Ukrainy do Polski przekroczyli pieszo. Wyprawa z Ukrainy trwała łącznie ponad 24 godziny i wiodła przez trudne tereny przedgórza Bieszczadów. W tym czasie nastąpiło załamanie pogody, temperatura powietrza spadła do 5 stopni Celsjusza, wiał zimny wiatr i padał deszcz. Cudzoziemcy byli wyziębieni i głodni. Ponieważ, jedna z kobiet źle się poczuła na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe i udzielona została jej  pomoc medyczna. Cudzoziemcy trafili na placówkę SG w Wojtkowej, gdzie otrzymali ciepłe napoje i posiłek.


CZYTAJ TAKŻE: Podkarpaccy terytorialsi złożyli przysięgę w Lesku


W trakcie składanych wyjaśnień przyznali, że mieszkali na Ukrainie przez ostatnie sześć lat, a ostatnio podjęli decyzję, aby udać się do Niemiec. Pomocna miała być im nawigacja w telefonie. W plecakach posiadali ubrania na zmianę oraz około 20 tysięcy euro na dalszą podróż.

(BiOSG)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%