Zamknij
REKLAMA

Górski Runmageddon w Lesku już w ten weekend!

17:48, 15.10.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot Biuro prasowe Runmageddonu
REKLAMA

W sobotę i niedzielę w Lesku odbędzie się Runmagedon, najbardziej ekstremalny cykl biegów przeszkodowych w Europie - u nas pod nazwą Runmagedon Lesko – Brama Bieszczad.

16-17 października 2021 roku to data, która zapisze się głośnymi zgłoskami w leskiej historii. W tych dniach do Leska ponownie zjadą najlepsi zawodnicy biegów przeszkodowych w Europie.


CZYTAJ TAKŻE: W Sanoku będą kwestować na rzecz ratowania nagrobka Kazimierza Sulimierskiego


Poprzedni rok pokazał, że mimo wielu trudności, Gmina Lesko wraz z przedsiębiorcami potrafi współpracować przy realizacji wydarzeń, z których największą był Runmageddon Lesko – Brama Bieszczad. Cykl najbardziej ekstremalnych biegów przeszkodowych w Europie był niebywałą formą promocji gminy i Podkarpacia w skali ogólnopolskiej, gdyż wydarzenie przyciągnęło niemal 1400 sportowców, mimo obostrzeń związanych z Covid-19. Przyczyniło się ono tym samym do wydłużenia sezonu turystycznego, co na pewno zaowocuje w przyszłości dalszym rozwojem Leska i okolic.

Tegoroczny event odbędzie się jako Finał Ligi Runmageddonu 2021, w ramach którego zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych na długim i krótkim dystansie (6 i 21 kilometrów). Zakładana frekwencja uczestników to blisko 2000 osób.

Runmagedon to impreza dla ludzi z charakterem, twardych, kochających bezgranicznie sport, ludzi, którzy nie boją się potu, bólu i łez, a te  często towarzyszyć będą Wam podczas zmagania z przeszkodami towarzyszącymi w trakcie biegu. Na trasie czekają na Was błoto, woda, ogień, bagno, przeszkody linowe, skośne i pionowe ściany, zasieki, okopy i inne atrakcje. Nie znajdziecie na świecie drugiej imprezy z takim zagęszczeniem przeszkód i tak wymagającą bieszczadzką trasą jak ta, którą dla Was przygotowujemy

- informują organizatorzy.

Po wyczerpującym biegu, na mecie czekać będą na wszystkich regionalne przysmaki serwowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Hoczwi i Huzel. W niedzielę muzycznie w bieszczadzkim stylu powita uczestników z kolei zespół "Muzyczny Sagan".

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%